Harry

Prințul Harry, declarații despre autobiografia sa: 'Am...

Citeste mai mult»
redford

Robert Redford, un idol al marelui ecran devenit regizor...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a renunțat să participe la funeraliile...

Citeste mai mult»
Taylor Swift

Taylor Swift va depune mărturie în cazul Lively-Baldoni...

Citeste mai mult»
martin

Solistul Coldplay a îndemnat publicul să „trimită iubire”...

Citeste mai mult»
Stephen Colbert

Stephen Colbert, la gala Emmy, după ce show-ul său a fost...

Citeste mai mult»
udrea

Cât plăteşte Elena Udrea pentru educaţia fiicei sale, la...

Citeste mai mult»
labubu

O tânără din Moscova și-a vândut sufletul pentru a...

Citeste mai mult»
armani

Testamentul lui Giorgio Armani - Casa de modă va fi...

Citeste mai mult»
omega

Cât Omega-3 trebuie să consumi zilnic pentru creier ager...

Citeste mai mult»
alina

Ce spune Alina Sorescu despre căsătorie, după divorțul de...

Citeste mai mult»
Giorgio Armani

Testamentul lui Giorgio Armani a fost deschis

Citeste mai mult»
Ben și Matt

Ben Affleck şi Matt Damon revin pe ecrane în 2026

Citeste mai mult»
bad

Cântăreţul de reggaeton Bad Bunny s-a accidentat la...

Citeste mai mult»
oana roman

Oana Roman, revoltată după ce a văzut cât costă o sticlă...

Citeste mai mult»

Alimentul care poate reduce riscul apariției demenței

Citeste mai mult»
sergene

Rutina de seară „low effort”: serul pentru gene,...

Citeste mai mult»
diabet

Trei obiceiuri care țin glicemia sub control în diabet

Citeste mai mult»
Harry

Prinţul Harry a venit la Windsor pentru a depune flori la...

Citeste mai mult»
Ariana Grande

Ariana Grande şi Lady Gaga au câştigat cele mai...

Citeste mai mult»
Emma si Bruce

Soția lui Bruce Willis, dezvăluiri despre lupta cu...

Citeste mai mult»
Ducesa de Kent

Ducesa de Kent a Marii Britanii a murit, anunță Palatul...

Citeste mai mult»
Giorgio Armani

Giorgio Armani, care a revoluționat moda masculină, a...

Citeste mai mult»
Gérard Depardieu

Gerard Depardieu va face apel la decizia de a fi judecat...

Citeste mai mult»
matthew perry

''Regina ketaminei'' pledează vinovată în procesul legat...

Citeste mai mult»
eclipsa

Eclipsa lunară totală și 'Luna Sângerie' de duminică,...

Citeste mai mult»
chloe

Chloe Malle o înlocuiește pe Anna Wintour la conducerea...

Citeste mai mult»
cardi b

Cântăreața rap Cardi B, achitată în procesul în care era...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a avut prima sa apariție publică după ce a...

Citeste mai mult»
Laurent Freixe

Nestle și-a concediat directorul general din cauza unei...

Citeste mai mult»
Dwayne Johnson

Dwayne Johnson sparge tiparele Hollywoodului într-un film...

Citeste mai mult»
Gérard Depardieu

Actorul Gérard Depardieu trimis în faţa curţii penale...

Citeste mai mult»
jude

Jude Law spune la Mostra că nu i-a fost frică să se...

Citeste mai mult»
Julia Roberts

Julia Roberts a spus, în apărarea noului film cu temă...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a repins în trecut un atacator într-un...

Citeste mai mult»
Ariana Grande

Ariana Grande anunță un nou turneu, cu spectacole...

Citeste mai mult»
Enrique Iglesias

Enrique Iglesias și Anna Kournikova așteaptă al patrulea...

Citeste mai mult»
 Kim Kardashian

Kim Kardashian se pronunță împotriva politicilor privind...

Citeste mai mult»
Harry

Prințul Harry va sosi în Regatul Unit pe 8 septembrie,...

Citeste mai mult»
George Clooney

Festivalul de la Veneția 2025: George Clooney și-a anulat...

Citeste mai mult»

Lucruri chic de facut cu copilul tau

De în Familie 27 mai 2010
Afla in continuare cum poti face mai distractiv timpul petrecut cu cel mic!
Librariile Carturesti si Cartile Lucia Muntean organizeaza: Atelierele de desen pentru parinti si copii

Cartile Lucia Muntean te invita intre 28 si 30 Mai la libraria Carturesti de pe strada pictor Arthur Verona unde la mansarda se desfasoara “Atelierele de desen pentru parinti si copii”.

Organizate in cadrul “Targului de-o schioapa”, atelierele de desen sunt destinate copiilor cu varste cuprinse intre 3 si 7 ani dar si parintilor acestora. Vineri, sambata si duminica, participantii vor invata sa deseneze diverse personaje din lumea animalelor cu ajutorul metodei propuse de Lucia Muntean in cartea sa “Ghici, ghici, ghici ce voi desena aici?”. Aceasta metoda imbina desenul si poezia si transforma desenatul intr-un joc antrenant care are ca scop descoperirea unui personaj simpatic care ii asteapta pe micii autori la capatul eforturilor lor. Si, pentru ca eforturile trebuie rasplatite, fiecare participant va pleca acasa cu propria opera de arta semnata si gata sa fie expusa.

Invata sa desenezi din cartile Lucia Muntean, alaturi de copilul tau, in mansarda librariei Carturesti de pe str. Pictor Arthur Verona nr. 13-15 dupa urmatorul program: vineri, 28 mai (intre orele 16 si 19), sambata si duminica, 29 si 30  mai (intre orele 11 si 14).

In luna iunie, rasfata-ti copilul la Baneasa Shopping City!

Baneasa Shopping City deschide incepand din acest weekend o serie de activitati dedicate copiilor, pentru ca petrecerea celor mici sa dureze nu o zi, nu trei zile si trei nopti, ci intreaga luna iunie.

Pentru ca intrebarea „Ce vrei sa te faci cand vei fi mare?” este pe buzele fiecarui copil, Baneasa Shopping City doreste sa dea o mana de ajutor celor mici. Astfel, incepand cu weekendul 29-30 mai si continuand cu urmatoarele trei weekenduri din luna iunie, intre orele 13 și 20, copiii vor avea ocazia sa descifreze misterele unora dintre cele mai dorite meserii: doctor, bucatar, politist sau artist. In spatii special amenajate cu decorul specific fiecarei ocupatii, cei mici vor primi raspuns direct de la specialisti la toate intrebarile care ii preocupa si vor experimenta in siguranta ce presupune fiecare din meserii.

Pentru meseria de politist, Baneasa Shopping City a derulat un parteneriat cu Politia Romana, iar in coltul medicului micutii vor fi indrumati de medici de la Clinica Anais Medical Center. Copiii pasionati de meseria de bucatar vor afla tainele meseriei de la bucatari ai restaurantelor din centrul comercial, iar cei cu fire artistica vor trece printr-o preselectie alaturi de clubul de muzica și dans Contrapunct. Cei mai talentați dintre micutii artisti vor primi cursuri gratuite in cadrul clubului.

Mai mult, in weekendul 29-30 mai, in Baneasa Shopping City va fi organizat si un targ de jucarii și hainuțe pentru copiii cu varste de pana in 14 ani. Cei care vor expune produse special dedicate copiilor sunt: Ecco, Du Pareil Au Meme, Okaidi, Reserved, Mini Blu, Diverta, Exotique, Gap, Picioru Gras, Champion, Pixel, Marks&Spencer și Bellagio Casa.

Cum altfel, le puteti face pe plac micutilor, raspunzand la standardele acestora, decat la Diverta?

Pentru ca in primul rand, obiectivul zilei de 1 iunie este acela de a aduce bucurie si zambete pe chipurile celor mici, Diverta s-a pregatit din timp pentru aceasta zi si a pregatit o serie de evenimente si o varietate de noi jucarii care vor face deliciul micutilor sarbatoriti.

Prin extinderea Diverta Baneasa, s-au modificat spatiile de expunere pentru Jucarii, Gifts, Carte, Media, Papetarie, IT, creandu-se in acelasi timp si zone separate, dedicate copiilor - cu jucarii, o suprafata in plus de 300 de mp fiind alocata produselor adresate copiilor si parintilor, de la jucarii la jocuri educative, jocuri electronice pana la carti si instrumente folositoare parintilor si, in plus, cele doua jucarii exclusiv in Diverta – elicopter HG mini si masinuta RC ( Ford Mustang GT) de la Time 4 U,  fiind cadoul ideal de ziua copilului.
 Alaturi de un numar impresionant de jucarii pentru toate gusturile, Diverta sarbatoreste Ziua Copilului prin concursuri cu premii, premiul cel mare constand intr-o excursie la Disneyland Paris.

In perioada 15 mai – 6 iunie, numai la Diverta, la cumparaturi de minim 100 lei, din care cel putin un produs pentru copii, se poate participa la tombola unde se poate castiga o calatorie la Disneyland Paris pentru o familie de 3 persoane + alte 15 premii speciale pentru copii.
Tag-uri: , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 0

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Alte articole din Familie
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
17 sep