Steven Spielberg

Steven Spielberg a avertizat că Hollywoodul trebuie să...

Citeste mai mult»
politie

Rapperul american D4vd, arestat sub suspiciunea de...

Citeste mai mult»
 Gérard Depardieu

Actorul Gerard Depardieu și-a retras acțiunea în instanță...

Citeste mai mult»
pestritu

Adelina Pestrițu, fotografiată alături de un actor...

Citeste mai mult»
nicole kidman

Nicole Kidman a dezvăluit că urmează o pregătire pentru a...

Citeste mai mult»
Bradley Cooper

Bradley Cooper va regiza un 'prequel' al filmului...

Citeste mai mult»
Katy Perry

Anchetă deschisă în urma unei plângeri pentru agresiune...

Citeste mai mult»
Tom Cruise

Tom Cruise a promovat comedia dark ''Digger'' la...

Citeste mai mult»
Patrick Bruel

Justiția belgiană a deschis o anchetă după o plângere...

Citeste mai mult»
Sabrina Carpenter

Sabrina Carpenter îşi cere scuze pentru că a confundat un...

Citeste mai mult»
Britney Spears

Britney Spears a început un program de dezintoxicare (media)

Citeste mai mult»
harry

Prințul Harry și Meghan au ajuns în Australia, unde au...

Citeste mai mult»
Matthew Perry

'Regina ketaminei', condamnată la 15 ani de închisoare...

Citeste mai mult»
jjjjj

Un hoț care a furat un set Fabergé, în valoare de 2,2...

Citeste mai mult»
codruta

Ce spune Maria Cârneci despre divorțul dintre Codruța...

Citeste mai mult»
Savannah Guthrie

Prezentatoarea Savannah Guthrie s-a întors la emisiunea...

Citeste mai mult»
David Schwimmer

David Schwimmer, starul din Friends, îl critică dur pe...

Citeste mai mult»
Kanye West

Guvernul britanic i-a interzis lui Kanye West intrarea în...

Citeste mai mult»
Céline Dion

Celine Dion adaugă șase noi show-uri în seria sa de...

Citeste mai mult»
Keanu Reeves

Keanu Reeves joacă un personaj aflat în centrul unei...

Citeste mai mult»
Mihaela

Mihaela Rădulescu rupe tăcerea după 8 luni de la moartea...

Citeste mai mult»
alcool

Consumul ocazional dar excesiv de alcool poate tripla...

Citeste mai mult»
justin baldoni si blake lively

Acuzațiile de hărțuire ale actriței americane Blake...

Citeste mai mult»
mihai

Anna Leu, mărturisiri sfâșietoare la 8 luni de la moartea...

Citeste mai mult»
bebelus

Căldura extremă este asociată cu greutatea scăzută la...

Citeste mai mult»
bobo

Mihai Bobonete, imagine de pe patul de spital. Ce a scris...

Citeste mai mult»
eurovision

Eurovisionul se extinde în Asia. Prima ediție va avea loc...

Citeste mai mult»
 Taylor Swift

Taylor Swift este acuzată de încălcarea drepturilor de...

Citeste mai mult»
russell

Procesul în care Russell Brand este acuzat de viol,...

Citeste mai mult»
HARRY

Procesul prințului Harry împotriva Daily Mail s-a...

Citeste mai mult»
alcool

Obezitatea și consumul de alcool, factori-cheie care...

Citeste mai mult»
siscanu

Cristina Șișcanu dezvăluie cel mai mare regret al vieții...

Citeste mai mult»
Céline Dion

Fanii lui Céline Dion așteaptă informații cu privire la...

Citeste mai mult»
Bruce Springsteen

Bruce Springsteen spune că „nu-şi face griji” că ar putea...

Citeste mai mult»
Tom Hanks

Tom Hanks va avea rolul principal într-un film despre...

Citeste mai mult»
loana

Loana, prima vedetă de reality-show din Franța, a murit...

Citeste mai mult»
rosalia

Cântăreața Rosalia a întrerupt un concert la Milano din...

Citeste mai mult»
FER

Fernando Alonso, absent de la întâlnirea cu presa în...

Citeste mai mult»
Harry si Meghan

Meghan şi Harry vor produce o ficţiune în universul...

Citeste mai mult»
Mette-Marit a Norvegiei

Prințesa moștenitoare a Norvegiei a participat la primul...

Citeste mai mult»

Natura pe tinuta ta

De în Moda 21 sep 2008
A venit toamna, care s-a "asternut" si pe hainele din garderoba ta. Cum poti fi chiar o "sora" a naturii? Purtand tinute care sa fie inspirate din lumea inconjuratoare, nu-i asa? "Gusta" o "doza" din cele mai fresh tendinte cu aroma de toamna.

Albastru ca cerul
 
Adie un aer rece care deja te provoaca sa iti imbraci corpul cu haina toamnei. Cerul adoptat o nuanta mai inchisa de atata ploi iar tu ai nevoie de ceva care sa te protejeze dar sa-ti ofere si un aer chic, nu-I asa?

Fa-i in ciuda cerului "suparat" si poarta culorile lui.

Sezonul acesta colectia pret-a-porter a Atelierului Eugenia Enciu pune in valoare femeia moderna, femeia care traieste cu intensitate realitatea cotidiana la orice ora din zi sau noapte, femeia plina de incredere, gata oricand sa depaseasca orice bariera, stapana pe sine, sexy si eleganta. Drept exemplu ai aceasta minunata rochie care pune accentul pe volume, ce reuseste sa transforme orice silueta intr-una "stylish".

Si pentru a o accesoriza poti opta pentru o palarie cu boluri semnata Matthew Willamson si o geanta Red Herring pe care le poti achizitiona de la Debenhams.

O alta optiune ar fi sa o asortezi la pantofii si plicul de la Smiling Shoes care au avut ca inspiratie orasul ca a doua natura. Accesoriile lansate sub acest brand vorbesc despre toamna cu parfumuri colorate in continua miscare. O seara de iarna pufoasa intr-un
peisaj urban troienit. Culorile naturii cu accent pe emotii senzoriale intr-o viziune arhitecturala, matematica. Si ca tabloul sa fie complet, adauga si acesti minunati cercei de la Meli Melo.

Brun cu accente de maro ca pamantul
 
Un lait-motiv ce a facut deliciul femeilor ce adopta stilul casual insa doresc o pata de urban-chic sa le invaluie tinuta.

Olsen iti aduce in acest sezon colectia Metropolitan unde iti vorbeste despre opulenta si stralucire. Vedetele acestei colectii sunt cardiganele care inlocuiesc jachetele. Lungi sau scurte, cardiganele sunt elegante, perfecte pentru tinutele office, dar comode si potrivite in orice moment si situatie. Culorile folosite sunt inspirate de elemente naturale de baza: negru-antracit, verde padure, gri, safir, avocado, cer.

Cum totul tine de accesorizare, acestei tinute nu trebuie sa-i lipseasca o geanta ce poarta senatura Mandarina Duck care iti aduce in prim plan linia "Mine" unde accentul se pune pe fermuarele lungi, dispuse lateral alternand cu persepctivele asupra volumului. O geanta confectionata din panza de bumbac rezistent la apa, cu manaere din piele.

Si cum trebuie sa fii in pas cu natura, tinutei tale ii lipseste o brosa plina de "viata" si care poate fi cea mai indicata dsca nu cea scarabeu de la Sheba care sa iti inveseleasca tinuta. Iar pentru un plus de sarm adauga tinutei tale o esarfa in culorile calde ale pamantului de la Aldo.

Cad frunzele pe tinuta ta

O plimbare prin parc poate sa-ti dea impresia ca te afli intr-un tablou de Van Gogh. O explozie de verde deschis, galben si maro iti invaluie orizontul. Lasa-te atinsa de pensula toamnei si poarta-i imprimeul si culorile pe tinuta.

Miss Sixty a adoptat acelasi stil al femeii romantice care se lasa purtata de valul culorilor si simte atingerea materialelor fine ca dantela si matasea, cu imprimeuri ce au un singur punct de inspiratie – natura.

Si ca sa te simti "invadata" de spiritul naturii, poarta o lenjerie si o geanta cu imprimeu peisagistic, ce fac parte din linia "Nature". Semnata de Women's Secret, aceasta inspira romantism, delicatete, prospetime si feminitate. Paleta de culori, caracterizata de alb, gri  inchis, roz si accente de galben, alaturi  de naturaletea data de printurile florale si brosele-fluturi atrag subtil privirile.

Accesorizarea tinutei poate fi completata prin pantofii de la Smiling Shoes care iti aduc un sentiment distinct de caldura in aerul taios al sezonului rece, iar pretiozitatea tinutei poate fi oferita prin margelele de la Meli Melo care aduc un accent chic tinutei.

Tu ce "element" al naturii vei fi in aceasta toamna?

Tag-uri: , , , , , , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 3

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Rusu Alina (15.12.2010, 16:56)
Prima si ultima tinuta sunt super chic
Răspunde-i
alina brusture (02.10.2010, 16:22)
superb...paleta de culori, caracterizata de alb, gri inchis,accente de verde si galben, alaturi de naturaletea data de printurile florale te fac sa te simti invadata de spiritul naturii autumnale
Răspunde-i
Roxana Dumitrascuta (30.09.2010, 12:51)
Ma bucur sa vad ca albastrul, culoarea mea preferata, este in tendintele acestei toamne...E o culoare foarte placuta, indiferent cum o porti - la pantofi, vestimentatie, la accesorii de par...
Răspunde-i
Spune-ţi părerea
Alte articole din Moda
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
19 apr