zodii

Horoscop 30 noiembrie 2023: Leii traversează o perioadă...

Citeste mai mult»
Taylor Swift

Taylor Swift, în fruntea clasamentului celor mai...

Citeste mai mult»
Dolly Parton

Noul album al lui Dolly Parton este pe primul loc în...

Citeste mai mult»
rona

Prieteni şi muzicieni la priveghiul Ronei Hartner de la...

Citeste mai mult»
John Travolta

John Travolta, momente critice la manșa unui avion: „Am...

Citeste mai mult»
horoscop

Horoscop 28 noiembrie 2023: Berbecii trec prin emoții...

Citeste mai mult»
Jennifer Lopez

Jennifer Lopez lansează în februarie primul său album din...

Citeste mai mult»
Delia

Delia Matache, noi declarații despre decizia de a nu avea...

Citeste mai mult»
 Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne spune că speră să mai susţină un ultim...

Citeste mai mult»
Shakira

Shakira a plătit 6,6 milioane de euro justiţiei spaniole...

Citeste mai mult»
Jamie Foxx,

Actorul Jamie Foxx, premiat cu Oscar, este acuzat de...

Citeste mai mult»

Ratele de infertilitate cresc în întreaga lume - Una din...

Citeste mai mult»
Adele

Adele s-a căsătorit cu agentul sportiv american, Rich...

Citeste mai mult»
Axl Rose

Un fost fotomodel l-a dat în judecată pe Axl Rose,...

Citeste mai mult»
rona

Actriţa şi câtăreaţa Rona Hartner a murit la vârsta de 50...

Citeste mai mult»
crema

Cum să alegi corect crema de față potrivită pentru tenul...

Citeste mai mult»
roger

Roger Federer, în lacrimi la un concert al lui Andrea...

Citeste mai mult»
Michelle Obama

Michelle Obama, Amal Clooney şi America Ferrera, pe lista...

Citeste mai mult»
Susan Sarandon

Susan Sarandon, părăsită de agenţia care o reprezenta...

Citeste mai mult»
Robbie Williams

O admiratoare a cântăreţului Robbie Williams a murit după...

Citeste mai mult»
biden

Joe Biden le confundă, într-o glumă pe tema vârstei sale,...

Citeste mai mult»
rumer

Rumer Willis, despre tatăl ei Bruce Willis, care suferă...

Citeste mai mult»
 Sheynnis Palacios

Nicaraguana Sheynnis Palacios, câştigătoarea titlului...

Citeste mai mult»
horoscop

Horoscop 21 noiembrie 2023: Nativii Fecioară trebuie să...

Citeste mai mult»
Taylor Swift

O fană de 23 de ani a artistei Taylor Swift a murit în...

Citeste mai mult»
Shakira

Shakira a ajuns la un acord cu justiţia spaniolă pentru a...

Citeste mai mult»
dieta cu apa calda

Ce se întâmplă dacă bei un pahar cu apă caldă și zahăr...

Citeste mai mult»
Oprah Winfrey inainte

Oprah Winfrey povesteşte că romanul ''The Color Purple''...

Citeste mai mult»
actor

Un celebru actor japonez de kabuki a fost condamnat...

Citeste mai mult»
horoscop

Horoscop 17 noiembrie 2023 : Berbecii încep noi proiecte,...

Citeste mai mult»
Gwyneth Paltrow

Un musical inspirat de procesul lui Gwyneth Paltrow,...

Citeste mai mult»
Jimmy Kimmel

Jimmy Kimmel va fi gazda premiilor Oscar pentru a patra oară

Citeste mai mult»
banner

Jocuri de casino live pentru orice începător: scurtă...

Citeste mai mult»
horoscop

Horoscop 16 noiembrie 2023: Berbecii vor să fie în...

Citeste mai mult»
voucher

Spălatul părului la 30 de zile, trendul promovat pe TikTok

Citeste mai mult»
hreee

O americancă din Alabama, Kelsey Hatcher, născută cu două...

Citeste mai mult»
matt

Actorii din ''Friends'' Matt LeBlanc şi Courteney Cox...

Citeste mai mult»
horoscop

Horoscop 15 noiembrie 2023. Leii ar putea semna...

Citeste mai mult»
bulgur

Cum se prepară cea mai simplă salată cu bulgur

Citeste mai mult»
andra

Andra Măruță, aspru criticată: „O să ajungi precum...

Citeste mai mult»

La Redoute

De în Moda 29 oct 2009
LA REDOUTE este cel mai mare catalog de moda din Romania; in cele peste 700 de pagini ale catalogului veti putea regasi mii de articole aflate in ultimele tendinte: haine pentru femei, copii, barbati, incaltaminte, accesorii si decoratiuni interioare.

Ce gasim in magazin? Toate produsele din catalog se regasesc si in varianta electronica pe www.laredoute.ro. Astfel in colectia Toamna Iarna 2009/2010 sunt prezente peste 45.000 de repere disponibile atat in paginile catalogului cat si pe site.

La Redoute comercializeaza branduri proprii ca: La Redoute Creation, La Redoute Essentiels, Taillissime, Anne Weyburn (colectie desintata in special doamnelor peste 35 de ani) dar si branduri consacrate precum Converse, Puma, Nike, Adidas, Cacharel, Triumph, Levi’s, Pepe Jeans, Tommy Hilfiger, Porsche Design, Good Year, Champion, Umbro, Reebok, Sergio Tacchini, Lotto, Ben Sherman, Geox, Energie.

Puncte forte:
Orice client inscris pe www.laredoute.ro, este permanent rasplatit cu bonusuri, cadouri deosebite (genti, trollere, ceasuri, bratari, etc) primite pentru fiecare comanda indiferent de valoarea acesteia, reduceri pentru transportul coletului sau, si multe altele.

La Redoute inseamna in plus fata de un raport pret calitate deosebit  pentru produsele sale (Sa nu uitam ca unul din sloganurile cu care ne mandrim este ca moda creatorilor de la Paris a sosit in Romania. Si dupa cum stim cu totii Parisul dicteaza tendintele modei internationale!), si o grija deosebita pentru clientii activi.

De asemenea avem un sistem de fidelizare al clientilor prin sistemul de Puncte Merci  si prin sistemul de recomandare a unui prieten.

Toti clientii La Redoute care au plasat comenzi pe parcursul unui sezon vor primi automat catalogul nou al sezonului urmator dar si un cadou special. Daca nu crezi, trebuie doar sa iti faci un cont, sa plasezi o comanda si imediat un consultant La Redoute te va contacta pentru confirmarea comenzii dar si pentru a iti oferi cadoul tau.

Target:
Notorietatea brandului La Redoute este in continua crestere. Campaniile noastre indiferent de canalul de comunicare pe care il folosim: presa scrisa, outdoor sau mediu online, vizeaza tocmai popularizarea conceptului "moda creatorilor de la Paris" si a celui mai mare catalog de moda din Romania, catalogul La Redoute.

Putem estima aproximativ 120.000 de persoane care se intereseaza in fiecare luna de La Redoute. Aproximativ 70% dintre acestia viziteaza constant siteul www.laredoute.ro. Restul fiind in contact cu noi prin itnermediul catalogului La Redoute si a constulantilor disponibili prin serviciul de call center. La ora actuala inregistram aproximativ 2500 - 3000 comenzi lunare si intentionam ca pana la sfarsitul sezonului sa dublam numarul acestora.

De ce sa fac shopping online? Comanda prin internet sau prin catalog inseamna in primul rand comoditate. A comanda din catalog sau on-line este foarte simplu. In cateva minute poti vizualiza sute de produse, colectii, creatori, haine pentru femei, barbati, copii sau decoratiuni pentru casa. Te despart de acele produse un singur click sau un simplu apel telefonic prin care sa transmiti codurile produselor dorite de tine.

Un al doilea avantaj este economia te timp. Cred ca fiecare dintre noi se confrunta cu un program din ce in ce mai incarcat. Cum totusi nu putem renunta la shopping, cautam ceea ce pare la prima vedere imposibil! La Redoute este solutia, nu dorim sa fim un simplu catalog de haine sau doar un website, ci un simbol al elegantei si al bunului gust, o solutie de compromis intre timpul limitat pe de o parte, si shopping, jobul stresant, prieteni sau familie, pe de alta parte.

Ofera-i o nota de la 1 la 5, luand in considerare toate elementele unui magazin online ideal. Nota pe care o oferi se transforma in puncte. Magazinul cu cele mai multe puncte va fi pe primul loc in top.

Tag-uri: , , , , , , , , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 3

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Rusu Alina (14.12.2010, 11:56)
au si reduceri, preturile nu sunt chiar asa de mari, sunt alte magazine online care au preturi mult mai mari
Răspunde-i
alina brusture (13.10.2010, 10:44)
la redoute,un magazin cu articole care ne incanta privirea ,preturile sunt insa cam mari
Răspunde-i
alina brusture (16.09.2010, 09:38)
la redoute ,comercializeaza branduri proprii de o forte buna calitate iar pretul produselor este pe masura
Răspunde-i
Spune-ţi părerea
Alte articole din Moda
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
30 noi