shakira

Shakira a lansat videoclipul oficial pentru 'Zoo',...

Citeste mai mult»
Lady Gaga

Lady Gaga a vorbit deschis despre problemele psihice...

Citeste mai mult»
Adele

Adele îşi face debutul în cinema, într-un film de Tom Ford

Citeste mai mult»
halep

Simona Halep, la concertul Andre Rieu de la Cluj,...

Citeste mai mult»
shakira

Shakira a lansat videoclipul oficial pentru 'Zoo',...

Citeste mai mult»
Adele

Adele îşi face debutul în cinema, într-un film de Tom Ford

Citeste mai mult»
jane

Geanta originală creată pentru actrița Jane Birkin,...

Citeste mai mult»
Novak Djokovici

Novak Djokovici, despre începuturile relaţiei cu soţia sa...

Citeste mai mult»
mirabela

Mirabela Dauer, despre Horia Moculescu: Ai fost și vei...

Citeste mai mult»
Jeremy Renner

Actorul Jeremy Renner este acuzat de hărţuire sexuală de...

Citeste mai mult»
Meghan Markle

„With Love, Meghan”, serialul ducesei de Sussex revine pe...

Citeste mai mult»
ghenea

Trucul secret al Mădălinei Ghenea pentru un ten...

Citeste mai mult»
oli

Olivia Rodrigo atacă Casa Albă pentru propaganda „rasistă...

Citeste mai mult»
pastile

Dovezile existente ''nu arată o legătură clară'' între...

Citeste mai mult»
 Kim Kardashian

Kim Kardashian, care vrea să devină avocată, acuză...

Citeste mai mult»
monede

Un francez a găsit în grădina casei lingouri și monede de...

Citeste mai mult»
robert

Robert De Niro a primit cea mai înaltă distincție civilă...

Citeste mai mult»
Meghan Markle

Meghan Markle se pregătește să revină în lumea filmului...

Citeste mai mult»
scandal

Dispută aprinsă între un organizator și una dintre...

Citeste mai mult»
cvintu

O femeie germană a născut cvintupleți într-un spital din...

Citeste mai mult»
viziru

De ce a dispărut Lucian Viziru din lumina reflectoarelor

Citeste mai mult»
regina elisabeta

Stilul vestimentar inimitabil al reginei Elisabeta a...

Citeste mai mult»
diane ladd

Diane Ladd, actriţă în „Wild at Heart” şi „Alice Doesn’t...

Citeste mai mult»
Jonathan Bailey

Actorul Jonathan Bailey, desemnat de revista People „cel...

Citeste mai mult»
david

David Beckham a fost înnobilat pentru serviciile aduse...

Citeste mai mult»
jd vance

JD Vance spune că ar vrea ca soţia sa, Usha, care provine...

Citeste mai mult»
George Clooney

George Clooney spune că a fost o „greşeală” ca Harris...

Citeste mai mult»
leclerc

”Tati vrea să se căsătorească cu tine”. Cererea în...

Citeste mai mult»
Prințul William

Prințul William câștigă un proces privind încălcarea...

Citeste mai mult»
Johnny Depp

Johnny Depp donează 65.000 de dolari pentru un centru...

Citeste mai mult»
andrew

Retragerea titlurilor deținute de prințul Andrew nu le va...

Citeste mai mult»
 Kim Kardashian

NASA reacționează după ce Kim Kardashian a susținut că...

Citeste mai mult»
muzica

Muzica poate contribui la reducerea riscului de demență...

Citeste mai mult»
emma

Emma Thompson vorbeşte despre „iritarea intensă” pe care...

Citeste mai mult»
Paul McCartney

Un documentar despre cariera lui Paul McCartney după...

Citeste mai mult»
maxima

Regina Țărilor de Jos s-a vopsit pe față în culori de...

Citeste mai mult»
Nelly Furtado

Cântăreaţa Nelly Furtado a anunţat că îşi va întrerupe...

Citeste mai mult»
diddy

Fostul star hip-hop P. Diddy va putea fi eliberat din...

Citeste mai mult»
Prunella Scales

Actrița britanică Prunella Scales, cunoscută din serialul...

Citeste mai mult»
Katy Perry și Justin Trudeau

E oficial. Katy Perry şi Justin Trudeau şi-au făcut...

Citeste mai mult»

Hot: Louis Vuitton - Colectia toamna-iarna 2010/2011

De în Moda 17 aug 2010
Roger Vadim a regizat filmul frantuzesc "And God Created Woman?, care a transformat-o pe Brigitte Bardot intr-un simbol international al senzualitatii in 1956. In prezent, Marc Jacobs a dat timpul inapoi cu 54 de ani cu noua sa colectie pentru toamna-iarna ?10/?11.

Louis Vuitton

 Colectia nu a imbratisat silueta extrem de slaba a adolescentelor cu ajutorul fustelor micro-mini, ca un adevarat barometru al secolului 21.  A ales in schimb,  corsete si rochii cu bretele in jurul gatului pentru a pune in valoare curbele voluptoase ale minunatelor Elle Macpherson (46 de ani), Laetitia Casta (31 de ani) si Lara Stone (26 de ani).

O fusta care arata subtil putin genunchiul sau lungi pana in podea, manusi si accesorii care imbogatesc aspectul bluzelor si mai ales genti "Speedy”, au reprezentat elementele de baza ale colectiei.

La prezentarea colectiei Marc Jacobs si-a justificat alegerea temei si modelelor: "Designerii spun intotdeauna ca vor crea o colectie pentru femei, dar de fiecare data pe podium vezi fete sub douazeci de ani. Am dorit o varietate de varste si marimi de siluete. Mi-am dorit sa vad femei frumoase, femei care se simt fericite sa se machieze, sa se imbrace bine si sa se accesorizeze. Poate e old-fashioned, stiu, dar cred ca in schimb e extrem de frumos. ", a declarat designerul in culise.

Ce parere ai despre colectie?  

Tag-uri: , , , , , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 5

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Oana Cacerovschi (26.09.2010, 02:56)
dar la lenjeria intima nu se gandeste nimeni???? adica...voi nu purtati chiloti?? adica la o rochie marc jacobs nu cred ca se potrivesc niste chilotei no name. Asa ca aici intervin eu
Import America boxeri si chiloti dama Calvin Klein. Calitate garantata!!! 30 Ron/bucata. predare personala in Bucuresti. Livrarea in afara Bucurestiului se face prin Posta Romana. Daca vreti pose urmariti link-ul:
http://s1000.photobucket.com/albums/af121/oanarry/?start=20
Contact: [email protected] sau 0762127766
Răspunde-i
Mihaela Bucsa (23.09.2010, 12:32)
Louis Vuitton impresioneaza prin eleganta si feminitate,rochiile sunt foarte frumoase si culorile si designul sunt potrivite pentru orice femeie care doreste sa straluceasca, sa impresioneze!
Răspunde-i
alina brusture (15.09.2010, 22:54)
Ne imbracam ca s? aratam bine…si ca s? ne protejam corpul de factorii externi ?i de privirile celorlalti. imbracamintea este, de multe ori, o masca aratata societatii, care poate fi foarte usor schimbata cu alta, aruncata la gunoi sau furata de catre altcineva
Răspunde-i
andreea g (15.09.2010, 19:43)
imi place,forma si lungimea rochiilor si fustelor confera eleganta,iar manusile denota rafinament,cine spune ca trbuie sa aratam totul ca sa fim sexy,aceste tinute creeaza o tinuta eleganta dar si sexy
Răspunde-i
Doina Ana Butman (15.09.2010, 11:47)
Tendintele modei toamna-iarna 2010-2011 variaza de la minimalismul rational pana la veselia feminina, de la naturaletea autentica catre modernitatea futuristica. In pofida acestui fapt, moda reprezinta o reflexie multipla a societatii Comunitatea si individualitatea permit fiecaruia sa isi exprime propria identitate si stilul personal, mai mult decat oricand.
Jocurile de lumini si umbre din moda toamna-iarna 2010-2011 amintesc de cinematografia anilor `40. Moda acelor vremuri inspira o eleganta deosebita, eleganta care se regaseste in nuantele matasoase, pastelate, dar, si in nuantele intunecate ale paletelor de culori.

Moda in sezonul toamna-iarna 2010-2011 exprima rafinament, calitate si aduce in prim plan femeia sofisticata. Frivolitatea seducatoare si alura masculina sunt imbinate intr-un „cocktail” vestimentar senzual in colectiile unor mari designeri, precum Dior, Cavalli, Dolce & Gabbana.
Putem spune cu incantare ca ne asteapta un sezon plin de feminitate. Culoare, textura si forma, iata principalele reguli ce trebuie avute in vedere. Se poarta in continuare voalurile si dantelele, talia accentuata si accesoriile indraznete.
Marile case de moda folosesc in colectiile toamna-iarna materiale groase pentru mantouri si paltoane, in nuante inchise, dar si lana, flanel, materiale cu imprimeuri, bumbacuri, materiale matlasate, imitatii de piele si blanuri cu aspect de oaie. Designerii ne sfatuiesc sa purtam haine realizate din materiale fluide, usoare, materiale precum dantela, tul si crep care dau o alura feminina. Folclorul si spiritul iernii aduc in peisaj jachete colorate, din lana, cu blana in jurul gatului, asemenea celor purtate in Siberia.
Culorile predominante in colectiile toamna-iarna - sunt culorile stepei si vegetatiei uscate intalnita in stepe: nuante de gri, nunate de galben sau verde, bej si nuantele de gri-albatrui. Culorile fade evoca sticla topita, bijuteriile celtice si broderiile etnice. Accentul se pune pe hainele lungi sau bluzele care acopera o mare parte a corpului confectionate din lana. De asemenea, se poarta bluzele impodobite cu „bijuterii”, bluzele brodate si cu diferite ornamente. Fustele sunt din satin, matasoase sau cu imprimeuri
Oricum, trenciul si jacheta in stil militar, tinutele office negre, minimaliste, sacourile de inspiratie masculina, culorile inchise, curelele sunt elemente regasite in foarte multe din colectiile prezentate.
Răspunde-i
Spune-ţi părerea
Alte articole din Moda
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
15 noi