Elon Musk

Potrivit lui Elon Musk, 'banii nu aduc fericirea'

Citeste mai mult»
Elton John

Elton John acuză tabloidul Daily Mail de încălcări...

Citeste mai mult»
mama

FBI intensifică operaţiunile de căutare a lui Nancy...

Citeste mai mult»
andrew

Fostul prinț Andrew a părăsit reședința sa regală din...

Citeste mai mult»
bill

Îndemnat de fosta lui soție să ofere explicații, Bill...

Citeste mai mult»
ghid

Ghidul VictoryBet - Când divertismentul de la jocurile de...

Citeste mai mult»
Jimmy Kimmel

Jimmy Kimmel a ironizat Fox News pentru că a spus că...

Citeste mai mult»
Meryl streep 2

Meryl Streep va interpreta rolul lui Joni Mitchell...

Citeste mai mult»
marius

Marius Borg Høiby, fiul prinţesei Norvegiei Mette-Marit,...

Citeste mai mult»
bote

Cătălin Botezatu ar fi fost jefuit la Londra de un ceas...

Citeste mai mult»
Luminița Anghel

Cum a reușit Luminița Anghel să scape de kilogramele în plus

Citeste mai mult»
bad

Bad Bunny va susţine un spectacol „extraordinar” în pauza...

Citeste mai mult»
Steven Spielberg

Steven Spielberg a atins statutul de EGOT, după ce a...

Citeste mai mult»
jeff

Noi documente dezvăluie că Epstein i-a solicitat ajutorul...

Citeste mai mult»
Jay-Z

Jay-Z, Harvey Weinstein şi Pusha T, menţionaţi în ultima...

Citeste mai mult»
justitie

Fiul prințesei Mette-Marit, judecat pentru presupuse...

Citeste mai mult»
Lady Gaga

Lady Gaga denunţă acţiunile ICE, în concert la Tokyo:...

Citeste mai mult»
Luke Thompson

Actorul Luke Thompson, protagonistul noului sezon...

Citeste mai mult»
Nicki Minaj

Nicki Minaj „a finalizat” obţinerea cetăţeniei americane...

Citeste mai mult»
Bruce Springsteen

Bruce Springsteen aduce un omagiu victimelor de la...

Citeste mai mult»
Sharon Stone

Sharon Stone îl va însoți pe 'regele rulourilor cu cremă'...

Citeste mai mult»
Chris Brown

Cântărețul american Chris Brown, prezent într-un tribunal...

Citeste mai mult»
Harry Styles

Harry Styles va susţine o serie record de 12 concerte pe...

Citeste mai mult»
susan

Actriţa Susan Sarandon va primi Goya Internacional 2026...

Citeste mai mult»
Kanye West

Kanye West a negat că ar fi nazist şi a invocat...

Citeste mai mult»
gabi

Garbine Muguruza a devenit mamă pentru prima oară: Marcos...

Citeste mai mult»
Victoria Beckham

Victoria Beckham a fost recompensată în Franța cu Ordinul...

Citeste mai mult»
Jane Fonda

Jane Fonda a avertizat că administraţia Trump „depăşeşte...

Citeste mai mult»
Robbie Williams

Robbie Williams a doborât recordul The Beatles pentru...

Citeste mai mult»
Sadie Frost

'A existat un preț pe capul meu', a declarat actrița...

Citeste mai mult»
Liza Minnelli

Liza Minnelli a folosit inteligenţa artificială pentru a...

Citeste mai mult»
Harry Styles

Harry Styles, fost component al trupei One Direction,...

Citeste mai mult»
barron

Barron Trump, fiul cel mic al președintelui SUA, implicat...

Citeste mai mult»
Stephen Graham

Stephen Graham, actorul din "Adolescence", a povestit cum...

Citeste mai mult»
Taylor Swift

Taylor Swift devine a doua cea mai tânără persoană...

Citeste mai mult»
Wiz Khalifa

Rapperul Wiz Khalifa a depus o contestaţie la executare...

Citeste mai mult»
Mariah Carey

Mariah Carey va interpreta o melodie în italiană la...

Citeste mai mult»
Valentino

Italia își ia adio de la creatorul de modă Valentino

Citeste mai mult»
harry

Prințul Harry își stăpânește cu greu lacrimile, în boxa...

Citeste mai mult»
ffffffffff

Când este recomandat să faci un examen mamografic?

Citeste mai mult»

Daca esti fericit, lumea te uraste

De în Personale 11 iun 2012
Stateam pe canapea. Numaram orele, minutele, secundele. La ora 18 jumate stiam ca pe usa va intra Vlad. Stiam ca ceva nu este in regula, simteam ca in acea seara se va intampla ceva. Era un fel de presimtire. Nu stiu la ce naiba m-am apucat sa scriu despre supararile, presimtirile si aventurile mele gheboase. Vorba lui Vlad: ”Ce te superi ghebos?” Ha ha ha. Imi place expresia asta a lui. Are un stil de a vorbi de a ma da peste cap. Nu este vorba de ce spune, ci de modul cum spune. Da, e un tip cu umor si stie si el asta.

Asteptandu-l pe Vlad, deschid pagina de facebook. Are  la status ca este intr-o relatie complicata.  Daca tot e complicat, nu posta, pastreaza pentru tine, zau asa. Daca esti fericit, lumea te uraste, daca este complicat te compatimeste. Poate ca nu v-am spus, dar Vlad este intr-o relatie cu o tipa pe nume Maria. Este actrita. Si curva pe deasupra. Vlad stie ca e cam rea de musca (cum zice bunica) si spune razand: ”Da, toate actritele sunt curve. Daca nu ai os de curva nu esti actrita. Punct.” nu sunt de acord cu teoría lui tampita. L-am intrebat daca o iubeste pe Maria. Mi-a raspuns: ”Gateste bine”.

Ora 18 jumate. Pe usa intra Vlad. Are in mana 2 plase. Este imbracat la costum. Pentru prima data il vad imbracat la costum si ii sta al naibii de bine. Imi vine sa il iau de falci si sa il giugiulesc. Ha ha ha.

-Printeso, sarbatorim. Stiu ca te uiti dubios la mine ca port costum. Iti explic imediat.
-Explica, nu ma tine asa. Din plase scoate o sticla de sampanie, sushi si cateva prajituri cu ciocolata.
-Fii atenta, printeso! Plec in Germania.
-Ceeeeeee??????? Ce spui Vlad? Cum adica… nu pricep!
-Ce nu pricepi? Ma mut din tara asta de nimic. M-am angajat la un teatru de acolo, plus ca o sa joc intr-un film nemtesc.
-Si trebuie sa pleci ca sa joci intr-un film nemtesc si sa lucrezi la un teatru? Nu te inteleg Vlad.
-Calmeaza-te.Credeam ca te bucuri pentru mine. Nu plec singur. O iau pe Maria cu mine. Se pare ca relatia noastra incepe sa devina serioasa. Cata sampanie iti pun? Intreaba zambind indreptand paharul spre mine. Eram buimacita. Il pierdeam. Singurul meu prieten ma lasa cu ochii in soare.
-Sfert de pahar. Stii ca nu beau.
-Nici un trebuie, nu iti face bine.Stii ca ai problema cu tensiunea….
-Ce grijuliu suntem…. Stam de vorba, radem, fumam si ascultam muzica. Cineva bate la usa. Ca de obicei, nu stiu cum se nimeriste, dar de fiecare daca cand sunt cu Vlad, ma cauta Alex, prietenul meu.

Deschid usa. Este Alex. E imbracat cu camasa lui neagra pe care nu o suport de nicio culoare. Il invit inauntru. O voce din camera se aude: -Ti-a venit gagicul Printeso! Il iau pe Alex si i-l prezint lui Vlad. Vlad se apuca sa vorbeasca cu Alex de arta. Alex e pictor. Deodata Vlad se ridica de pe scaun si se duce spre geanta pe care o aruncase pe masa din hol. Se intoarce  in camera cu o cutiuta neagra.

-Deschide-o, e pentru tine!
-Vlad... ce e asta?
-Stai chill, nu te cer de nevasta. Nu sunt masochist. Ha ha ha. O deschid. Este o bratara. Este cea mai frumoasa bratara primita vreodata de la cineva.
-Am vazut ca nu ai nimic la mana si m-am gandit sa ai. Acum ai. Pune-o pe mana! Alex se uita la noi. Nu e gelos. Se bucura pentru mine. Timp in care pun bratara pe mana, Vlad se ridica,da mana cu Alex si spune: -Ai grija de tine! O sa tinem legatura. Nu apuc sa zic nimic pentru ca pleaca. Mereu pleaca
.
 
Tag-uri: , , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 3

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Cornelia Crina Popa (15.06.2012, 08:18)
Am sa va spun ceva atat de banal incat o sa radeti superiori, parca va si vad....nu exista prietenii atat de bune intre un barbat si o femeie, fara ca la mijloc sa stea o cat de mica atractie sexuala desi s-ar putea ca o relatie de dragoste obisnuita sa distruga acea prietenie platonica. Americanii au o vorba vulgara dar eficienta pentru a rezolva situatiile astea :" Luati-va o camera, oameni buni". Asa rezolva ei tensiunile de genul asta. Oricum prieteniile de acest gen consuma multa energie de o parte si de alta....si multe fantezii!
Răspunde-i
Ramona Carcota (14.06.2012, 16:09)
Desigur "Vlad" poate fi o continuare a povestii....Insa nu e asta! Imi place,ai imaginatie si stii sa pui cuvintele.Nu e rau.

Cu drag,
R
Răspunde-i
cristian chisu (14.06.2012, 13:13)
N-am nici un dubiu si nu am cum sa gresesc. cand am un feeling de regula va fi cum presimt...Oferta din germania era clara dar reusita se datora in mare parte Mariei...ceva ii facuse neamtului ala ghebos...Dealtfel impresarul ma sunase chiar in dupamiaza aceea sa semnam contractul, imi trimise printr-un curier actele in alb si doua sampanii...Maria era in culmea fericirii, in sfarsit scapa de tara asta nenorocita cum ii spunea...Mie imi placea Ramona, de fapt o cunoscusem la un dineu si de atunci eram ca doi prieteni foarte buni...Imi placeau ochii ei dar si finetea ei, chiar daca mereu parea distrata cand o vedeam...Nici nu si-a dat seama cand la o iesita prin mall i-am pus o bratara pe mana sa vad cum ii vine...Doar remarca vanzatoarei o facu sa plece ochii si sa exclame uimita: e minunata Vladeee, dar nu-i de mine, uite-te ce preturi....Avea o relatie de vreo 5 ani, taraganata si trasa de coada...Il chema Alex era pictor dar ca toti artisti avea un stil de viata total neconventional...Unoeri nu dadea pe la ea cu saptamanile, ca apoi sa apara la Ramona cu ultima sa creatie..."Nud in lanul de floarea soarelui"...M-am gandit sa merg la Ramona sa trec pe la Mall sa-i iau si bratarica aia minunata sa vorbim de viitor....habar n-aveam ce urma sa-i spun, vroiam sa iasa bine, sa mearga totul de la sine...dar mai stii...Am sunat-o si ma astepta...Ma asteptam sa ma astepte...
Răspunde-i
Spune-ţi părerea
Alte articole din Personale

Hidoasa clasei

2 feb 2013 2

Viata de student

19 ian 2013 5

Giulietta Masina

14 ian 2013 0

Promite-mi ca nu mori!

11 ian 2013 0

Cu ce ii gresisem?

27 dec 2012 8

Vis lucid

20 dec 2012 4

Arata-i ca si el exista!

10 dec 2012 0

Profitoarea

7 dec 2012 3
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
09 feb