sofia

Starea de sănătate a Sofiei Vicoveanca, care a suferit un...

Citeste mai mult»
blue zones

Există cu adevărat „zonele albastre” în care oamenii...

Citeste mai mult»
oscar

„One Battle After Another”, despre extremismul american,...

Citeste mai mult»
George Clooney

George Clooney, Julia Roberts, Charli xcx, Snoop Dogg,...

Citeste mai mult»
rob

Avocatul fiului lui Rob Reiner a renunţat la caz, dar a...

Citeste mai mult»
Nicki Minaj

Nicki Minaj boicotată de fanii săi pentru sprijinul...

Citeste mai mult»
scaune

Cum să alegi un scaun de birou bun, în funcție și de...

Citeste mai mult»
George Clooney

George Clooney, soţia sa şi copiii lor au primit...

Citeste mai mult»
Beyonce

Beyoncé a devenit în mod oficial miliardară, anunţă Forbes

Citeste mai mult»
 Taylor Swift

Taylor Swift donează 1 milion de dolari pentru combaterea...

Citeste mai mult»
fiica

Fiica lui Gordon Ramsay s-a căsătorit cu triplul campion...

Citeste mai mult»
Brigitte Bardot

Brigitte Bardot va fi înmormântată în Saint-Tropez,...

Citeste mai mult»
masaj

Masajul facial funcționează? Nu mai crede tot ce auzi

Citeste mai mult»
Brian May

Brian May dezvăluie o piesă inedită a trupei Queen

Citeste mai mult»
 Melania Trump

Documentarul despre Melania Trump va avea premiera la...

Citeste mai mult»
michael douglas

Michael Douglas a 'vorbit mult' cu regretatul actor și...

Citeste mai mult»
vaduva

Văduva lui Charlie Kirk o consolează pe cântăreața Nicki...

Citeste mai mult»
James Ransone

Actorul James Ransone, cunoscut pentru rolurile din „The...

Citeste mai mult»
Chris

Cântăreţul Chris Rea, cunoscut pentru piesele „Driving...

Citeste mai mult»
Prințesa Mette-Marit

Prințesa Mette-Marit va fi probabil supusă unui...

Citeste mai mult»
cerere

Un jurnalist îşi cere în căsătorie partenera în...

Citeste mai mult»
cadouri

Sfaturi de cadouri cosmetice de Crăciun pentru ea

Citeste mai mult»
wiz

Rapperul Wiz Khalifa, condamnat la nouă luni de...

Citeste mai mult»
rob

Rob şi Michele Reiner au murit din cauza „multor leziuni...

Citeste mai mult»
rob

Fiul cineastului Rob Reiner, acuzat de uciderea...

Citeste mai mult»
Matthew Perry

Un medic implicat în moartea starului din 'Friends'...

Citeste mai mult»
Michelle Obama

Michelle Obama spune că ea şi Barack trebuiau să se...

Citeste mai mult»
Angelina Jolie

Angelina Jolie îşi dezvăluie cicatricile mastectomiei în...

Citeste mai mult»
Brigitte Macron

Brigitte Macron îşi cere scuze dacă a rănit femeile...

Citeste mai mult»
Mariah Carey

Mariah Carey va cânta la ceremonia de deschidere a...

Citeste mai mult»
rob

Actorul și regizorul Rob Reiner și soția sa, găsiți...

Citeste mai mult»
Cliff Richard

Cântărețul britanic Cliff Richard dezvăluie că a fost...

Citeste mai mult»
liam

Liam Neeson neagă opiniile anti-vaccinare după ce a narat...

Citeste mai mult»
nemo

Nemo, câştigătorul Eurovisionului din 2024, returnează...

Citeste mai mult»
meno

Menopauza activă: cum îți recapeți energia și starea de...

Citeste mai mult»
eurovision

Islanda va boicota Eurovision 2026 în semn de protest...

Citeste mai mult»
Beyonce

Beyoncé, Nicole Kidman, Venus Williams și Anna Wintour...

Citeste mai mult»
 Taylor Swift

''All Too Well'' este melodia preferată a lui Taylor...

Citeste mai mult»
theo

Theo Rose, mustrări de conștiință în ziua serbării fiului...

Citeste mai mult»
Brigitte Macron

Prima-doamnă a Franţei, sub tirul criticilor după ce a...

Citeste mai mult»

VIP? Nu, multumesc!

De în Monden 27 oct 2009
Daca ar fi sa dai din intamplare peste pestisorul de aur, ce dorinta ti-ai pune? Nu-mi spune, lasa-ma sa ghicesc! Vrei probabil multi bani si o viata lipsita de griji. Cam asa s-ar traduce statutul de VIP. Suna tentant si iti dau dreptate, insa ma indoiesc ca lucrurile sunt asa de simple pe cat par. Iata cateva motive personale pentru care eu, cel putin, nu as da vrabia din mana pe cioara de pe gard, chiar daca aceasta din urma ar avea o plaja privata si un avion personal.
Fotogenie...cu premeditare

M-am convins ca majoritatea pozelor "glamour" cu vedete sunt trucate. Revelatia asta am avut-o in prima saptamana in care am inceput sa lucrez la o revista pentru femei. Tin minte ca am gasit un articol cu galerie foto in care mai multe bombe sexy de la Hollywood erau prezentate inainte si dupa o sedinta de machiaj. Diferentele erau uluitoare. Cu ceva timp in urma am citit o alta stire despre un nene de la o casa de moda de renume care le-a "desenat" solduri extrem de mici modelelor sale cu ajutorul unui program de editare foto. Pana aici nimic neobisnuit: iluziile optice si modificarile ulterioare pe fotografii lnu sunt o noutate in lumea modei. Numai ca omului care s-a ocupat de retus i-a cam tremurat mana si a taiat prea mult din solduri, astfel incat modelele au capatat in fotografie dimensiuni ireal...de mici! Prin urmare imaginati-va cate modificari se impun pe o fotografie de-a mea (mai ales in cele in care ies cu ochii rosii sau cu gura cascata!)

Paparazzi in cizme de cauciuc

Cum majoritatea vedetelor aparute peste noapte in lumea mirifica a showbizz-ului s-au nascut si au copilarit la tara, este o tentatie prea mare pentru paparazzi sa nu incerce sa le descopere originile si sa le faca publice . Numai ca atunci cand incerci sa gasesti arborele genealogic in fundul curtii lui nea Firut al Soficai, trebuie sa ai grija sa fii imbracat regulamentar, cu pelerina si cizme de cauciuc. Nu de alta, dar poate prinzi vreo viitura bonus, sau daca te afli in afara sezonului, macar intoarcerea vitelor de la camp. Acum eu de felul meu m-am nascut si am copilarit la tara (si nu-mi e rusine sa recunosc asta!), insa, daca as deveni vedeta peste noapte, parca nu mi-as dori sa vad linistea bunicilor mei tulburata de o armata de hiene cu aparate foto si reportofoane!

Bacsis astronomic

Esti VIP? Rezulta ca ai multi bani, rezulta ca nu-ti mai poti face veacul prin cine stie ce shaormarie uitata de lume, la marginea Bucurestiului. Statutul iti cere sa frecventezi restaurante de fite, unde inainte de a servi ceva trebuie sa te speli pe maini cu lapte si miere, iar la final sa faci gargara cu apa indulcita cu petale de trandafir. Pana aici suna bine, numai ca la final constati ca bacsisul pe care trebuie sa-l lasi chelnerului e cam cat nota de plata!Cu stilistul la purator

Cand esti VIP, "shopping-ul" devine centrul de gravitatie al existentei tale. Iti este foame? Salata si shopping! Iti este sete? Trece cu apa plata si lamaie. Eventual si cu o tura prin magazine. Iti este somn? Cumparaturile iti vor alunga plictiseala! "Ce rutina delicioasa!" (vei spune probabil, cu un aer autentic de VIP!) Insa nu e chiar asa! Ai renuntat la statutul de om normal pentru o viata de vedeta? Atunci iti asumi riscul de a lasa deciziile in seama unei armate de oameni. Stilistul este maestrul de ceremonii al acestei petreceri cu masti iar prezenta lui este atat de necesara, incat vei ajunge sa locuiesti cu el sub acelasi acoperis. Iar ce spune el e litere de lege: nu conteaza ca tu ai alte preferinte in materie de moda, conteaza ce e la moda, oricat de indrazneata sau lipsita de gust ti s-ar parea o anumita tinuta.

"Ia-ti mainile de pe barbatul meu!"

Lumea show-bizz-ului se misca in pas de cadril: faci cativa pasi, o pirueta (ca sa dea bine la camera) si apoi schimbi partenerul. Asa e trend-ul, prin urmare trebuie sa te conformezi, mai ales atunci cand popularitatea ta e in cadere libera. Ca un VIP respectabil ce esti, nu ar trebui sa te surprinda cand o colega de breasla iti revendica din senin barbatul! Ce faci atunci? I-l furi si tu pe al ei. Schimb de dame! Evident, eu sunt de moda veche si vreau unul si bun, numai al meu, nu in asociatie cu altele "prietene".

Afara vopsit gardu'...

...inauntru leopradul. Cu alte cuvinte, degeaba iti cumperi haine de la nu stiu ce designer celebru daca celulita se lafaie bine-mersi pe burtica si pe picioarele tale! Ce sa mai spun de faptul ca niciodata - dar NICIODATA!- nu vei mai putea iesi din casa nepensata sau -cata ignoranta!- neepilata. Prin urmare, micile neglijente vor fi servite fanilor tai sub forma de mari abateri de la acest cod suprem numit "highlife".

Cumpar viata privata. Ofer pretul pietei!

Esti VIP? Ai castigat popularitate dar ai pierdut prietenia multor oameni. Ai bani dar nu mai ai timp. Ai o casa impunatoare, insa sufletul ti-a ramas afara, in frig . Ai o masina super rapida, insa gandul nu poate sa-ti zboare mai departe de clipa prezente. Si, cel mai grav, cand semnezi de primire pentru statutul de VIP trebuie sa-ti faci publice absolute toate datele personale: varsta, visele, slabiciunile. Iar intimitatea este un lucru la care eu cel putin nu as fi dispusa sa renunt!
Tag-uri: , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 0

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Alte articole din Monden
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
13 ian