Harry

Prințul Harry, declarații despre autobiografia sa: 'Am...

Citeste mai mult»
redford

Robert Redford, un idol al marelui ecran devenit regizor...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a renunțat să participe la funeraliile...

Citeste mai mult»
Taylor Swift

Taylor Swift va depune mărturie în cazul Lively-Baldoni...

Citeste mai mult»
martin

Solistul Coldplay a îndemnat publicul să „trimită iubire”...

Citeste mai mult»
Stephen Colbert

Stephen Colbert, la gala Emmy, după ce show-ul său a fost...

Citeste mai mult»
udrea

Cât plăteşte Elena Udrea pentru educaţia fiicei sale, la...

Citeste mai mult»
labubu

O tânără din Moscova și-a vândut sufletul pentru a...

Citeste mai mult»
armani

Testamentul lui Giorgio Armani - Casa de modă va fi...

Citeste mai mult»
omega

Cât Omega-3 trebuie să consumi zilnic pentru creier ager...

Citeste mai mult»
alina

Ce spune Alina Sorescu despre căsătorie, după divorțul de...

Citeste mai mult»
Giorgio Armani

Testamentul lui Giorgio Armani a fost deschis

Citeste mai mult»
Ben și Matt

Ben Affleck şi Matt Damon revin pe ecrane în 2026

Citeste mai mult»
bad

Cântăreţul de reggaeton Bad Bunny s-a accidentat la...

Citeste mai mult»
oana roman

Oana Roman, revoltată după ce a văzut cât costă o sticlă...

Citeste mai mult»

Alimentul care poate reduce riscul apariției demenței

Citeste mai mult»
sergene

Rutina de seară „low effort”: serul pentru gene,...

Citeste mai mult»
diabet

Trei obiceiuri care țin glicemia sub control în diabet

Citeste mai mult»
Harry

Prinţul Harry a venit la Windsor pentru a depune flori la...

Citeste mai mult»
Ariana Grande

Ariana Grande şi Lady Gaga au câştigat cele mai...

Citeste mai mult»
Emma si Bruce

Soția lui Bruce Willis, dezvăluiri despre lupta cu...

Citeste mai mult»
Ducesa de Kent

Ducesa de Kent a Marii Britanii a murit, anunță Palatul...

Citeste mai mult»
Giorgio Armani

Giorgio Armani, care a revoluționat moda masculină, a...

Citeste mai mult»
Gérard Depardieu

Gerard Depardieu va face apel la decizia de a fi judecat...

Citeste mai mult»
matthew perry

''Regina ketaminei'' pledează vinovată în procesul legat...

Citeste mai mult»
eclipsa

Eclipsa lunară totală și 'Luna Sângerie' de duminică,...

Citeste mai mult»
chloe

Chloe Malle o înlocuiește pe Anna Wintour la conducerea...

Citeste mai mult»
cardi b

Cântăreața rap Cardi B, achitată în procesul în care era...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a avut prima sa apariție publică după ce a...

Citeste mai mult»
Laurent Freixe

Nestle și-a concediat directorul general din cauza unei...

Citeste mai mult»
Dwayne Johnson

Dwayne Johnson sparge tiparele Hollywoodului într-un film...

Citeste mai mult»
Gérard Depardieu

Actorul Gérard Depardieu trimis în faţa curţii penale...

Citeste mai mult»
jude

Jude Law spune la Mostra că nu i-a fost frică să se...

Citeste mai mult»
Julia Roberts

Julia Roberts a spus, în apărarea noului film cu temă...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a repins în trecut un atacator într-un...

Citeste mai mult»
Ariana Grande

Ariana Grande anunță un nou turneu, cu spectacole...

Citeste mai mult»
Enrique Iglesias

Enrique Iglesias și Anna Kournikova așteaptă al patrulea...

Citeste mai mult»
 Kim Kardashian

Kim Kardashian se pronunță împotriva politicilor privind...

Citeste mai mult»
Harry

Prințul Harry va sosi în Regatul Unit pe 8 septembrie,...

Citeste mai mult»
George Clooney

Festivalul de la Veneția 2025: George Clooney și-a anulat...

Citeste mai mult»

Top secrete de frumusete de la vedete

De în Frumusete 22 oct 2010
Arata bine pe sticla si pe copertele revistelor, insa frumusetea lor poate fi chiar atata de intangibila? Am aflat cateva secrete de frumusete ale vedetelor si nu am rezistat sa nu ti le impartasesc.

Top secrete de frumusete de la vedete

Jennifer Lopez

Scott Barnes este make-up artistul starletei Jennifer Lopez. El a dezvaluit cum ii realizeaza tenul fara imperfectiuni.

Inainte de a aplica anticearcanul, pudra si fardul de obraz, el se focuseaza pe “sculptura” chipului. La inceput el aplica farduri deshise si stralucitoare pe pometi si frunte apoi aplica restul produselor, creand un chip care reflecta spectaculos lumina.

De asemenea el i-a interzis starului sa mai stea la plaja, recomandandu-i doar produse bronzante si autobronzante.

Crema pe care o foloseste Jennifer de foarte multi ani este Dr. Hauschka’s Rose, cu extracte de trandafiri salbatici si avocado. Ea declara ca este o crema de fata si un fond de ten perfect pentru zi.

Victoria Beckham

Nu exista limita pentru Victoria Beckham cand vine vorba de un look spectaculos. Ea a dezvaluit ca are o rutina putin amuzanta pentru sotul ei, dar extrem de buna pentru o piele mai frumoasa. “Aplic pe picioare o crema speciala de hidratare si imi pun sosetele, apoi pun si pe maini o crema in strat subtire si imi iau manusi speciale. David crede ca am probleme pentru ca ma urc in pat purtand sosete si manusi.”

Beyonce


Desi are un par care ii da batai de cap, Beyonce e nedezlipita de balsam. Si mai mult de atat ca sa fie sigura ca va actiona 100%, il incalzeste putin la microunde. Fiind cald va deschide usor cuticula parului.

Genele ei bine curbate au un secret: Incalzeste cu uscatorul de par clestele pentru gene. Spala bine peria de la mascara si pune putina pudra translucida inainte sa o bage in tub. In acest fel se bucura de volum.

Pentru buze mai pline aplica peste rujul ei preferat un strop de gloss auriu in centru.

Rihanna

Am aflat cum isi realizeaza Rihanna cel mai sexy make-up!

Fata:
Foloseste o pudra mata si un blush crema roz pentru obraji. (Pudra de la NARS si blush-ul crema de la Revlon)

Ochi:

Fardul ei nu e negru ci mai degraba un gri inchis, sidefat cu un accent de albastru. Il aplica pe ambele pleoape si nu uita de un tus negru care sa defineasca bine ochii. (fard Tarte Cosmetics “Luuucy, I’m Home” si dermatograf Lancome Le Crayon Kohl in Black Ebony)

Buze:

Cum isi doreste ca ochii sa fie punctul de atentie al chipului, opteaza pentru buze light, un simpu gloss nude. (IMAN Luxury Lip Shimmer Gloss Blushing Nude)

 

Top secrete de frumusete de la vedete

Paris Hilton

Paris Hilton este o femeie extrem de capricioasa cand vine vorba de look-ul ei, asa ca am facut un mic research sa aflam care sunt preferintele ei.

Parfum: Ea e de parere ca atunci cand mirosi bine devii frumoasa pentru ceilalti. Parfumul ei preferat e Can Can.

Buze senzuale: Un alt secret de frumusete pe care ni-l dezvaluie Paris este gloss-ul pe care il considera un adevarat must-have. Paris Hilton isi iubeste gloss-ul si nu uita niciodata sa il aplice de fiecare data cand iese din casa. Favoritul ei e MAC Prr Lipgloss, insa foloseste si Maybelline in nuante ca roz si culori neutre.

Chipul ei: Ca sa ai acea stralucire ca Paris este simplu pentru o femeie care nu uita sa-si faca un tratament facial o data pe saptamana. Mai mult de atat Paris apeleaza la tratamente de infrumusetare spa la Kate Somerville Spa care este localizat langa casa ei.

Produse de infrumusetare: Paris considera ca planurile facute in avans atunci cand vine vorba de piele nu pot da niciodata gres. Nu uita niciodata sa foloseasca crème antiaging si cu protectie SPF si le recomanda tuturor care vor sa arate ca ea. De asemenea printre produsele ei favorite se numara si Maybelline Great Lash Mascara.

Cindy Crawford


Cindy poarta mereu la ea un pulverizator in care pune apa minerala si lapte integral. Aceasta mixtura este extrem de eficienta si mentine pielea hidratata. Efectul emolient este creat de lapte si cel hidratant de catre apa minerala. Plus ca laptele actioneaza ca un exfoliant natural  - mentinand pielea moale si curata.

Catherine Zeta Jones

Daca ii invidiai dantura extrem de alba si stralucitoare, afla ca isi periaza dintii cu capsuni. Capsunile contin enzime care actioneaza ca un tratament natural de albire.

Mai exact piseaza o cescuta de capsuni si le amesteca cu praf de copt – amandoua albesc dintii in mod natural. Ea foloseste acest tratament de trei ori pe saptamana.

Tag-uri: , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 2

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Gabriela Socol (03.11.2010, 09:48)
Bun fetelor,
Pentru mine vedetele sunt persoane normale care au avut ceva mai mult decat noroc la un anumit moment si cred ca este foarte usor sa dai sfaturi altora cand altcineva vine sa te spele pe cap sau sa te aranjeze in fiecare zi... Sunt convinsa ca oricine arata bine dupa ce un specialist se ocupa de ea.

Va pupic,
Gabriela
Răspunde-i
Alexa Moraru (30.10.2010, 17:41)
Victoria Beckham e super :). Avem ceva in comun: tratamentul aplicat mainilor si picioarelor, cu manusi si sosete. Este cel mai eficient si la indemana !
Răspunde-i
Spune-ţi părerea
Alte articole din Frumusete
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
17 sep