Jeff Bezos și Lauren

Nunta lui Jeff Bezos în Veneţia declanşează proteste:...

Citeste mai mult»
Arnold Schwarzenegger și Carrie-Anne Moss

Arnold Schwarzenegger și Carrie-Anne Moss au ''exersat...

Citeste mai mult»
Ed Sheeran

Curtea Supremă respinge reluarea procesului privind...

Citeste mai mult»
Loredana Groza

Loredana Groza a cântat alături de mama ei la petrecerea...

Citeste mai mult»
Aya Nakamura

Cântăreața Aya Nakamura are o statuie din ceară la muzeul...

Citeste mai mult»
Tora Vasilescu

Ce consumă Tora Vasilescu pentru a se menține în formă la...

Citeste mai mult»
 Katy Perry și Orlando Bloom

Relația dintre Katy Perry și Orlando Bloom ar fi ajuns la...

Citeste mai mult»
Harvey Weinstein

Harvey Weinstein a fost găsit vinovat de agresiune...

Citeste mai mult»
Gabriela Cristea

Gabriela Cristea, probleme în vacanța petrecută în...

Citeste mai mult»
amalia

Prințesa Amalia a Țărilor de Jos a suferit o fractură de...

Citeste mai mult»
justin baldoni si blake lively

Un judecător a respins procesul de 400 de milioane de...

Citeste mai mult»
rochii

Rochii de vară extrasezon – cum să le porți în zilele mai...

Citeste mai mult»
frum

Self-care feminin în era digitală: Cum evoluează...

Citeste mai mult»
Printesa Diana

Obiecte de vestimentație care i-au aparținut prințesei...

Citeste mai mult»
Malia

Malia, fiica lui Michelle şi Barack Obama, renunţă la...

Citeste mai mult»
sejur

Antalya sau Bodrum? Ce destinație ți se potrivește mai bine?

Citeste mai mult»
Tom Cruise

Tom Cruise a fost inclus în Cartea Recordurilor Guinness

Citeste mai mult»
jane

Prima geantă Hermès concepută în 1984 pentru Jane Birkin...

Citeste mai mult»
David Beckham

David Beckham va primi titlul de cavaler din partea...

Citeste mai mult»
Cătălin Crișan

Cătălin Crișan, acuzat că și-a agresat fizic partenera, a...

Citeste mai mult»
Harry

Prințul Harry a analizat posibilitatea de a-și schimba...

Citeste mai mult»
Rod Stewart

Cântărețul Rod Stewart a anulat două concerte în Las...

Citeste mai mult»
Michael J. Fox

Michael J. Fox lansează un apel pentru găsirea unei...

Citeste mai mult»
Morten Harket

Morten Harket, solistul trupei a-ha, suferă de Parkinson

Citeste mai mult»
Meghan Markle

Meghan Markle sărbătoreşte ziua de naştere a fiicei sale...

Citeste mai mult»
crbl

De ce își vede rar CRBL fiica: „E complicată toată treaba...

Citeste mai mult»
Nicoleta Luciu

Nicoleta Luciu a slăbit 7 kilograme în trei săptămâni:...

Citeste mai mult»
 Kim Kardashian

Procesul Kardashian: Sentințele 'bunicilor bandiți' au...

Citeste mai mult»
 Taylor Swift

Taylor Swift a recâştigat controlul asupra muzicii sale,...

Citeste mai mult»
Opal Suchata Chuangsri

Opal Suchata Chuangsri din Thailanda este Miss World...

Citeste mai mult»
buchet

Buchete de 101 trandafiri pentru aniversări speciale

Citeste mai mult»
dlllf

Când să te oprești: Semnale că este timpul să iei o pauză...

Citeste mai mult»
Russell Brand

Russell Brand a pledat nevinovat la acuzațiile de viol și...

Citeste mai mult»
Mako a Japoniei

Fosta prințesă Mako a Japoniei a născut primul său copil

Citeste mai mult»
vancea

Cum se menține în formă Roxana Vancea. Fosta asistentă TV...

Citeste mai mult»
Angelina Jolie si Brad Pitt

Brad Pitt, prima reacție după încheierea divorțului de...

Citeste mai mult»
Maria

Maria Grazia Chiuri a demisionat din funcția de director...

Citeste mai mult»
maicu

O sesiune de beatboxing a unor călugăriţe braziliene la o...

Citeste mai mult»
cuplu

Mituri despre dragoste care pot distruge o căsnicie

Citeste mai mult»
cancer

Medicii au descoperit o posibilă cauză a creșterii...

Citeste mai mult»

Sticky and Sweet: Romania sub semnul Madonnei!

De în Monden 26 aug 2009
Regele a murit, traiasca regina! Daca Michel Jackson a fost considerat pe buna dreptate regele muzicii pop despre Madonna se poate spune ca este regina acestui gen muzical! Citeste pe Feminis.ro cele mai importante momente ale turneului Sticky and Sweet, detaliile concertului de la Bucuresti si in ce ipostaza a fost surprinsa vedeta la geamul hotelului unde a fost cazata.

Update: I-a facut sa astepte aproape o ora, a aparut in lumina reflectoarelor, le-a spus "Hello Romania"! si si-a inceput recitalul pe scena amplasata in parcul Izvor cu piesa "Candy Shop". Asa cum numai ea stie, Regina muzicii pop a facut un show de zile mari ducand cei peste 60.000 de fani la delir! 

Fluierata pentru intarzierea de peste 50 de minute, dupa un intro de doua minute, Madonna a urcat pe scena imbracata intr-un costum negru, pe care l-a dezbracat piesa cu piesa. S-au schimbat costume, au intrat si au iesit dansatori, s-au facut proiectii, iar fanii au uitat repede asteptarea suparatoare.

Dansuri spectaculoase, miscari pline de erotism, extravagante demne de o regina, toate marca Madonna. La cea de-a patra melodie, Vogue, diva a mimat o scena de striptease, inconjurata de dansatoare. A urmat un meci de box virtual, iar apoi, pe acorduri asemanatoare cu Billie Jean, a cerut spectatorilor un omagiu pentru Michael Jackson. Unul dintre cei mai mari oameni ai planetei", a spus diva despre Michael.

A sarutat o mireasa fredonand melodia "Music", au urmat "Miles away" si apoi "La isla bonita", "You must love me", "4 minutes", "Like a prayer", "Frozen", "Ray of Light", lasere, lumini, intr-un cuvant spectacol de calitate.

Madonna a sosit pentru prima data pe pamant romanesc, iar concertul ce se va desfasura in aceasta seara in Parcul Izvor se anuta a fi cel mai important eveniment pop sustinut in Romania dupa concertele din '92 si '96 ale lui Michael.

Cu o cariera inceputa in 1977, cand tanara de numai 19 ani ajungea la New York, cu cativa dolari in buzunar, pentru a a se apuca de dans si a canta in trupa pop Breakfast Club Madonna este la 51 de ani cea mai bine platita cantareata din industria muzicala, cu o avere estimata de revista Forbes la peste 325 de milioane de dolari in 2007!

Trei de miloane de albume vandute in America si peste doua milioane in toata lumea, 17 discuri de aur, 12 discuri de platina, 9 premii Grammy, 20 de premii si 67 distinctii la MTV Video Music Awards, 3 American Music, 3 Globuri de Aur, 6 NRJ Music Awards (dintre care 4 in Franta), 9 International Dance Music Award, 2 Brit Awards, 39 Billboard Award, 4 VH-1 Fashion Awards, 2 Prix Juno (Canada), 1 World Music Award, 1 International Music Award, 7 ASCAP Awards, 7 ARC Weekly Top 40, 17 Rolling Stone Awards si doua premii Oscar- cam asa suna cartea de vizita a Madonnei. La acestea se adauga aproape 20 de ani in topurile din Marea Britanie, record de longevitate dupa Elvis Presley, Cliff Richard, Queen si The Beatles.

Sticky & Sweet Tour - cel mai bine vandut turneu din istorie al unui artist solo!

La 22 de ani de la primul ei turneul mondial,  "Who's That Girl Tour", care a avut cele mai mari incasari din toate timpurile, la vremea aceea, "Sticky & Sweet Tour" turneul de promovare al albumului "Hard Candy" se anunta cel mai bine vandut turneu din istorie al unui artist solo.

Extins dupa succesul extraordinar de care s-a bucurat in 2008, Sticky & Sweet Tour  a fost vizionat anul trecut de peste 2,3 milioane de spectatori din 58 de orase, inregistrand vanzari de bilete record pretutindeni!

Madonna, cel mai numeros public intalnit vreodata la un show din Elvetia!

La Zurich s-au vandut 72.000 de bilete, aceasta fiind cel mai numeros public intalnit vreodata la un show din Elvetia, la Londra au fost cumparate 75.000 de bilete si in plina criza au fost 4 sell-out-uri in Madison Square Garden, New York (60.364 bilete).

"Like a virgin" pentru Papa

In prima parte a turneului "Sticky & Sweet" Madonna nu s-a putut abtine de la afirmatiile cu tenta politica indreptate impotriva republicanilor si o dedicatie deocheata adresata Papei la concertul sustinut la Roma. Inainte de a canta piesa "Like a virgin" artista a declarat potrivit publicatiilor din Peninsula: "Dedic aceasta melodie Papei, pentru ca sunt o fiica a Domnului. Si voi sunteti fiii Domnului".

La Milano s-a suparat pe 2 decibeli!

Cantareata americana s-a suparat pe limita de zgomot admisa pe San Siro. Vroia 80 de decibeli, fata de 78 limita maxim admisa pentru concerte de arena din orasul Madonninei!

Foto: madonna.com

De la rusi nu vine ploaia!

La concertul de la Sankt Petersburg Madonna a cerut sa fie dispersati norii pentru a alunga ploaia, iar autoritatile locale i-au facut imediat pe plac americancei, in ciuda relatiilor tensionate dintre cele doua state.

In Polonia i-a suparat pe ultracataolici

Aici, vedeta a concertat in data de 15 august, de Ziua Adormirii Maicii Domnului - o sarbatoare foarte importanta pentru ultracatolici polonezi, motiv pentru care protestele si reactiile negative la adresa cantaretei care a doua zi urma sa implineasca 51 de ani au fost foarte dure.

Seful organizatiei pentru apararea credintei si traditiei "Pro Polonia i-a trimis chiar si o scrisoare presedintelui Lech Kaczynski, cerandu-i sa intervina pentru anularea concertului, iar protestul a fost sustinut si de fondatorul sindicatului Solidaritatea, castigatorul Premiului Nobel pentru Pace, in 1983. Lech Walesa.

Show la Munchen cu bilete nevandute!

Revenirea dupa 20 de ani de la ultimul concert sustinut in orasul Munchen, a fost primita cu un entuziasm sub asteptari pe bavarezi, multe dintre biletele puse in vanzare ramanand fara cumparator. Se pare ca vedeta s-ar fi suparat atat de tare incat ar fi jurat ca nu se mai intoarce in Germania.

La Budapesta, concert furtunos!

In capitala Ungariei concertul a avut loc in parcul Kincsem unde aproximativ 50 000 de oameni au venit sa o vada pe artista. Printre acestia si multi romani din vestul tarii. Show-ul sustinut pe 22 august a fost unul total: imbinare perfecta de muzica, dans, costume si lumini si o ploaie torentiala in ultima ora.

A venit randul Romaniei!

Potrivit organizatorilor, concertul din Capitala va dura doua ore, timp in care celebra artista va schimba intre 12 si 15 costume, intr-un show cu valente de teatru.

Show-ul de la Bucuresti va fi alcatuit din 4 episoade - "Pimp", "Old School", "Gypsy" si "Rave" - pentru fiecare episod Madonna si dansatorii ei avand diferite tinute, pe care si le vor schimba pe parcursul spectacolului. Vedeta va urca pe scena alaturi de cinci instrumentisti, doua backing vocal si de 15 dansatori. Echipamentul necesar avenimentului a fost adus cu 56 de camioane.

Madonna este insotita pe tot parcursul turneului de 34 de persoane "apropiate" - staff-ul personal - inclusiv doi antrenori de fitness, un terapeut, un designer de interior, precum si un bucatar italian!

In culise vor fi amenajate o sala de masaj, o cabina de dus cu hidromasaj, si o sala de gimnastica, echipamentele de fitness si elementele de design interior fiind aduse chiar de echipa artistei. Pentru amenajarea zonei de backstage, vor fi necesare 500 de scaune si mese, 30 de canapele si 500 de trandafiri albi si rosii.

Diva nu mai e chiar diva in blitzul paparrazzi-lor

Fotoreporterii "Evenimentul zilei" au reusit sa o suprinda pe diva pop in camera de hotel unde este cazata. Iar imaginile n-au fost dintre cele mai stralucitoare, chiar dimpotriva! Vedeti aici imaginile si lamuriti-ne si pe noi! Cu ce era imbracata Madonna?

Foto: madonna.com

Tag-uri: , , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 0

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Alte articole din Monden
Cele mai citite

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
16 iun