canabis

Canabisul prezintă puține beneficii în cazul majorității...

Citeste mai mult»
Irina Fodor

Irina Fodor, dezvăluiri fără perdea din relația cu Răzvan...

Citeste mai mult»
alex

Piesa 'Choke Me' este o metaforă, a declarat TVR pentru...

Citeste mai mult»
paste

Nutriție sănătoasă și echilibru digestiv - de ce alegi...

Citeste mai mult»
STAN

Sebastian Stan şi Annabelle Wallis se pregătesc să devină...

Citeste mai mult»
Ryan Gosling

Ryan Gosling, singur în spațiu în filmul 'Proiectul Hail...

Citeste mai mult»
Timothée Chalamet

Timothée Chalamet revine în universul 'Dune', în finalul...

Citeste mai mult»
kidman

Nicole Kidman spune că pregătirea ei pentru gala...

Citeste mai mult»
Sean Penn

Actorul american Sean Penn, laureat al premiului Oscar,...

Citeste mai mult»
Natalie Musteaţă

Regizoarea Natalie Musteaţă, premiată cu Oscar, vine în...

Citeste mai mult»
andreea

Andreea Popescu, fosta dansatoare a Deliei, a divorțat de...

Citeste mai mult»
capit

Piesa României la Eurovision, criticată pentru că...

Citeste mai mult»
ggg

Kate Winslet în discuţii pentru a juca în „Lord of the...

Citeste mai mult»
Morrissey

Incapabil să doarmă din cauza zgomotului, Morrissey și-a...

Citeste mai mult»
Cillian Murphy

Cillian Murphy revine în lumea 'Peaky Blinders', într-un...

Citeste mai mult»
Harvey Weinstein

Harvey Weinstein, încarcerat pentru viol, susţine că...

Citeste mai mult»
Katy Perry

Cântăreața Katy Perry pierde procesul împotriva unei...

Citeste mai mult»
riri

Focuri de armă la reședința cântăreței Rihanna. Suspecta,...

Citeste mai mult»

Un studiu sugerează că administrarea zilnică de...

Citeste mai mult»
rihanna

O femeie suspectată de faptul că a tras în conacul lui...

Citeste mai mult»
daciana

Daciana Sârbu, dezvăluiri despre relația cu partenerul...

Citeste mai mult»
kennedy

Familia lui John F. Kennedy Jr. consideră serialul lui...

Citeste mai mult»

Focuri de armă trase asupra casei starului pop Rihanna...

Citeste mai mult»
Harry Styles

Sute de fani Harry Styles au participat la un eveniment...

Citeste mai mult»
Britney Spears

Britney Spears a fost arestată în California pentru...

Citeste mai mult»
Harvey Weinstein

Harvey Weinstein va fi rejudecat pentru viol începând cu...

Citeste mai mult»
friptt

Europa spune 'nu' fripturii vegetale, dar spune 'da'...

Citeste mai mult»
injectii

Întreruperea administrării injecțiilor pentru slăbit...

Citeste mai mult»
cancer mamar

Un model bazat pe AI pentru diagnosticarea rapidă a...

Citeste mai mult»
marius

Procesul lui Marius Borg Høiby - Noi acuzaţii împotriva...

Citeste mai mult»
kev

Kevin Spacey ar putea fi acuzat de agresiuni sexuale...

Citeste mai mult»
kesha

Cântăreaţa Kesha, ironizată de Casa Albă după ce a...

Citeste mai mult»
Morgan Freeman

Morgan Freeman l-a criticat dur pe Donald Trump şi a...

Citeste mai mult»
shakira

Shakira a concertat gratuit, la Ciudad de Mexico, în fața...

Citeste mai mult»
Kevin Spacey

Kevin Spacey ar putea fi acuzat de agresiuni sexuale...

Citeste mai mult»
One Battle After Another

„One Battle After Another” a câştigat marele premiu la...

Citeste mai mult»
Tom Holland şi Zendaya

Tom Holland şi Zendaya s-au căsătorit

Citeste mai mult»
harald

Prințul moștenitor al Norvegiei a declarat că tatăl său,...

Citeste mai mult»
john

John Davidson a acordat primul său interviu şi a explicat...

Citeste mai mult»
Marius Borg Hoiby

Fiul cel mare al prințesei moștenitoare a Norvegiei...

Citeste mai mult»

Barbatii raspund: Preludiul - ce, cum si cat le place?

De în Explicit 5 dec 2012

E clar, femeile tanjesc dupa preludiu si lipsa acestuia este cu siguranta unul dintre motivele pentru care partidele de sex nu sunt de nota 10. Ce se intampla, insa, cu barbatii? Pe ei nu-i intreaba nimeni de sanatate?

Afla ce parere au reprezentantii sexului masculin despre preludiu si cum poti face ca acesta sa fie cat mai placut si pentru ei!

Potrivit unor studii recente, barbatii nu tin mortis sa treaca direct la actiune si mai mult de jumatate dintre ei recunosc ca n-ar strica un strop de jughineala inainte de felul principal. 

Ce? 

Te-ai gandit vreodata in ce consta pentru ei ideea de preludiu si cum ar trebui sa fie atmosfera pentru a-l determina sa fie mai dragastos? Potrivit unor studii, cum alegi sa organizezi seara are o influenta directa asupra atitudinii lui fata de preludiu. Asadar da-i cateva indicii! 

“Iti dai seama ca vrea ceva mai mult decat o partida scurta cand te trezesti cu luminile stinse, lumanari peste tot si muzica romantica, asta dupa o cina copioasa. Imi place cand ea imi ofera indicii referitor la ce i-ar placea. Pentru mine e important sa vad ca preia si ea initiativa. De restul ma ocup eu.”, ne arata Bogdan.

Pe primul loc in topul preferintelor barbatilor, potrivit unor studii si al raspunsurilor reprezentantilor sexului masculin pe care i-am chestionat, se afla un preludiu care incepe cu el sarutandu-te pe tine de sus pana jos, bucurandu-se de fiecare centimetru de piele dezgolita. 

Pe locul doi se afla masajul si imbratisarile prelungite. “Imi place sa o simt aproape, sa ne confundam cu un tot unitar. Frecarea trupurilor ma innebuneste pur si simplu, iar pielea ei fina ma face sa imi doresc sa o ating, sa o mangai si sa ii simt greutatea trupului peste al meu.”

Locul trei este ocupat de sexul oral. Multi dintre barbati prefera sa ii ofere partenerei o partida de sex oral in locul sarutarilor prelungi si imbratisarilor, desi multe femei considera ca aceasta abordare este folosita de barbatii care vor sa triseze, sarind peste preludiu. Barbatii, insa, motiveaza cu totul altfel gestul. “Ce e rau in faptul ca vreau sa o simt si altfel decat o fac in mod normal? Dupa cateva momente de imbratisari si sarutari, imi vine firesc sa duc jocul la un alt nivel.”, explica Andrei. 

Sex oral egal preludiu? 

Si daca tot suntem la capitolul sex oral, trebuie sa mentionam si ca barbatii il prefera si atunci cand vine vorba de gesturile pe care partenera trebuie sa le faca pentru a-i infierbanta. Peste 55% dintre reprezentatii sexului masculin prefera un astfel de preludiu in locul sarutarilor si imbratisarilor. “Sincer? Da, normal ca e placut sa fii mangaiat la randul tau, insa noi barbatii nu suntem obisnuiti cu un astfel de tratament si in plus, suntem mai practici. Prin urmare, chiar si un blow-job nu tocmai reusit da rezultate mai bune in ceea ce priveste excitarea decat cateva sarutari anemice”, este de parere Paul. 

Cum? 

Vrei sa-l aprinzi si nu stii cum? Poti apela cu incredere la cuvinte! Cel putin jumatate dintre barbatii pe care i-am chestionat ne-au dezvaluit ca adora cand partenera vorbeste “murdar”. 

Cu toate acestea, uita de cuvinte cand vine vorba de indicatii! Majoritatea barbatilor sustin ca prea multa vorba in timpul preludiului diminueaza placerea. Daca n-ai ceva fierbinte de spus, mai bine te abtii, sunt de parere reprezentantii sexului opus.

Cat?

In ceea ce priveste durata preludiului, parerile sunt impartite. Mai mult de jumatate dintre barbatii chestionati sustin ca li se intampla uneori sa se gandeasca “Vreau sa trecem mai repede la treaba!”

Nu va surprinde, probabil, aceasta constatare. Cu toate acestea, exista si barbati carora le place sa nu se grabeasca. Ce inseamna pentru ei sa se bucure de preludiu? Ei bine, ce depaseste jumatate de ora este deja prea mult pentru majoritatea dintre ei.

“Eu rezist jumatate de ora, dar asta presupunand ca implica si schimbul de priviri si de replici cu dublu inteles, plus imbratisarile si pipaitul ce are loc in drum spre pat. Altfel, o iau drept tortura. Mai mult de 15 minute de mangaieri aprinse nu rezist.”, ne spune Alex, vizibil jenat de faptul ca probabil ne asteptam la un alt raspuns.

Asadar, este indicat sa nu il tachinezi prea mult inainte de actul sexual, daca vrei sa nu il ai pe constiinta! Multi dintre barbati se tem ca nu se vor ridica la inaltimea asteptarilor daca asteptarea dureaza prea mult, intrucat starea de excitare poate sa creasca pana la punctul fara de intoarcere in cazul unui preludiu prelungit. 

Tag-uri: , , , , , , , , , , , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 0

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Alte articole din Explicit
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
19 mar