michelle

Michelle Obama, în premieră în România: 'A fi un model de...

Citeste mai mult»
cioran

Cristina Cioran a slăbit zece kilograme în doar 45 de...

Citeste mai mult»
Daciana

Daciana Sârbu, detalii despre noul iubit tatuat și înalt:...

Citeste mai mult»
diabet

Consumul de canabis este corelat cu un risc de diabet de...

Citeste mai mult»
Harry

Prințul Harry, declarații despre autobiografia sa: 'Am...

Citeste mai mult»
redford

Robert Redford, un idol al marelui ecran devenit regizor...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a renunțat să participe la funeraliile...

Citeste mai mult»
Taylor Swift

Taylor Swift va depune mărturie în cazul Lively-Baldoni...

Citeste mai mult»
martin

Solistul Coldplay a îndemnat publicul să „trimită iubire”...

Citeste mai mult»
Stephen Colbert

Stephen Colbert, la gala Emmy, după ce show-ul său a fost...

Citeste mai mult»
udrea

Cât plăteşte Elena Udrea pentru educaţia fiicei sale, la...

Citeste mai mult»
labubu

O tânără din Moscova și-a vândut sufletul pentru a...

Citeste mai mult»
armani

Testamentul lui Giorgio Armani - Casa de modă va fi...

Citeste mai mult»
omega

Cât Omega-3 trebuie să consumi zilnic pentru creier ager...

Citeste mai mult»
alina

Ce spune Alina Sorescu despre căsătorie, după divorțul de...

Citeste mai mult»
Giorgio Armani

Testamentul lui Giorgio Armani a fost deschis

Citeste mai mult»
Ben și Matt

Ben Affleck şi Matt Damon revin pe ecrane în 2026

Citeste mai mult»
bad

Cântăreţul de reggaeton Bad Bunny s-a accidentat la...

Citeste mai mult»
oana roman

Oana Roman, revoltată după ce a văzut cât costă o sticlă...

Citeste mai mult»

Alimentul care poate reduce riscul apariției demenței

Citeste mai mult»
sergene

Rutina de seară „low effort”: serul pentru gene,...

Citeste mai mult»
diabet

Trei obiceiuri care țin glicemia sub control în diabet

Citeste mai mult»
Harry

Prinţul Harry a venit la Windsor pentru a depune flori la...

Citeste mai mult»
Ariana Grande

Ariana Grande şi Lady Gaga au câştigat cele mai...

Citeste mai mult»
Emma si Bruce

Soția lui Bruce Willis, dezvăluiri despre lupta cu...

Citeste mai mult»
Ducesa de Kent

Ducesa de Kent a Marii Britanii a murit, anunță Palatul...

Citeste mai mult»
Giorgio Armani

Giorgio Armani, care a revoluționat moda masculină, a...

Citeste mai mult»
Gérard Depardieu

Gerard Depardieu va face apel la decizia de a fi judecat...

Citeste mai mult»
matthew perry

''Regina ketaminei'' pledează vinovată în procesul legat...

Citeste mai mult»
eclipsa

Eclipsa lunară totală și 'Luna Sângerie' de duminică,...

Citeste mai mult»
chloe

Chloe Malle o înlocuiește pe Anna Wintour la conducerea...

Citeste mai mult»
cardi b

Cântăreața rap Cardi B, achitată în procesul în care era...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a avut prima sa apariție publică după ce a...

Citeste mai mult»
Laurent Freixe

Nestle și-a concediat directorul general din cauza unei...

Citeste mai mult»
Dwayne Johnson

Dwayne Johnson sparge tiparele Hollywoodului într-un film...

Citeste mai mult»
Gérard Depardieu

Actorul Gérard Depardieu trimis în faţa curţii penale...

Citeste mai mult»
jude

Jude Law spune la Mostra că nu i-a fost frică să se...

Citeste mai mult»
Julia Roberts

Julia Roberts a spus, în apărarea noului film cu temă...

Citeste mai mult»
Regina Camilla

Regina Camilla a repins în trecut un atacator într-un...

Citeste mai mult»
Ariana Grande

Ariana Grande anunță un nou turneu, cu spectacole...

Citeste mai mult»

Horoscop: Cel mai DUR adevăr pe care îl poţi citi despre ZODIA ta

Ai impresia că până şi cei dragi te cam evită? Ei bine, există anumite aspecte legate de personalitatea ta care îi îndepărtează chiar şi pe cei mai răbdători dintre nativii zodiacului. Dacă te regăseşti în rândurile de mai jos, ştii deja cu ce ai greşit în relaţia cu cei din jurul tău.

zodii

Berbec

Eşti o maniacă egoistă veşnic grăbită să ajungă undeva. Ceri mult prea mult de la cei din jur iar aşteptările tale îi pun adesea pe fugă pe aceştia. Ai o atitudine cu care rişti să rămâi singură dacă nu te temperezi.

Taur

Eşti revoltător de încăpăţânată şi adori confortul mai mult decât oricine altcineva. Eşti suficient de leneşă încât să laşi pe birou un pahar cu apă până când face o pojghiţă de praf. Mai mult decât atât, eşti exagerat de posesivă şi poţi lăsa celor din jur impresia că mai rău de atât nu se poate. Ei bine, ai să fii surprinsă, dar se poate...

Gemeni

Lista cu defectele tale este interminabilă însă voi puncta doar câteva dintre acestea printre care superficialitatea, dualitatea de care dai dovadă şi făţărnicia. Eşti atât de pretenţioasă încât nimic nu te mulţumeşte. Adori bârfa, eşti instabilă din punct de vedere emoţional şi nu reuşeşti să iei nicio hotărâre în mai puţin de... 24 de ore!

Rac

Dacă te întrebi cu ce ai greşit şi de ce simţi de la o vreme că nimeni nu vrea, cu adevărat, să fie cu tine sau în preajma ta, ei bine, adevărul dureros este că eşti prea emotivă. Exagerezi şi te plângi exact ca un copil de trei ani, care nu primeşte bomboanele pe care şi le doreşte.

Te plângi de orice aspect legat de viaţa ta tristă. Orice lucru te determină să îţi faci griji, orice lucru mărunt, iar comportamentul tău nu are tocmai un model "liniştit". Ai într-adevăr nevoie de ajutor de specialitate, chiar dacă nu te gândeşti că poate eşti distrusă emoţional.

Leu

Atunci când simţi de la o vreme că cei din jur te evită, adu-ţi aminte că tu eşti cea mai egoistă persoană din încăpere, chiar dacă nu îţi place să recunoşti. Doar pentru că simbolul zodiei tale este un leu, tu crezi că eşti regele junglei, că eşti deasupra tuturor. Ei bine, tu nu eşti nici pe departe o leoaică şi nici regina junglei.

Eşti o persoană extrem de încrezătoare, ai prea multă încredere şi nu poţi să treci uşor peste toate "calităţile" tale. Oamenii te bârfesc şi nu vorbesc despre tine pe un ton plăcut, la petreceri. Tu probabil crezi că cei din jurul tău nu sunt toleranţi, dar, de fapt, tu eşti cea care nu poate fi tolerată. Fă-ţi o favoare şi scoate capul din nisip, ieşi din lumea ta şi înfruntă adevărul dureros: nimeni nu te place cu adevărat.

Fecioară

Dacă te întrebi de ce simţi de la o vreme că cei din jur te cam evită, ei bine, ar fi cazul să te gândeşti la obiceiurile tale dictatoriale, de persoană care vrea să domine cu orice preţ. Aceste obiceiuri îţi oferă o euforie şi o energie pe care niciun drog şi nicio partidă de sex nu ţi le pot da pe tavă.

Întotdeauna te grăbeşti să tragi concluzii despre lucruri, ai probleme ce ţin de sinele tău, chiar crezi că alţi oameni sunt servitorii tăi, care ar face orice le-ai spune, oricând le-ai spune. Şi pentru că uneori practic te comporţi de parcă nu ai avea creier, tu doar reacţionezi. Eşti, practic, cel mai mare critic din natură.

Balanţă

Eşti în competiţie în mod special cu Nativii Taur şi Gemeni. Te consideri buricul pământului, consideri că soarele răsare doar pentru tine şi luna străluceşte doar pentru a te face fericită. Când ieşi din universul în care tu eşti "şefa", observi că cei din jur sunt de părere că nu eşti de încredere, că eşti superficială şi nu le eşti deloc pe plac. Când vine vorba de sentimente, în cele mai multe cazuri ai "inima de piatră".

Scorpion

Eşti cel mai bun manipulator, motiv pentru care cei ce sunt în preajma ta te percep cel mai des ca pe o persoană rea. Pentru că minţi prea mult, acestora le este greu să îţi spună cele mai ascunse secrete. Totuşi, în adâncul inimii tale ai cele mai "murdare" secrete şi pui la cale mai mereu planuri malefice. Puţini au curajul să se pună cu tine, dar asta nu înseamnă că cineva te place cu adevărat.

Săgetător

Cum te-ai suportat în tot acest timp este un adevărat mister pentru toată lumea. Eşti prea încrezătoare în puterile proprii şi prea le ştii tu pe toate. De când erai mică nimeni nu te suporta şi, ce să vezi, acest lucru este încă valabil şi astăzi. Nu eşti corectă cu cei din jur, iar cele mai multe sarcini pe care le primeşti le faci de mântuială. Şi, cireaşa de pe tort, eşti falsă şi superficială, dar cel mai rău este că îţi place să arăţi asta, iar cei din jur consideră că asta te face să fii "bună de nimic".

Capricorn

Atunci când simţi că cei din jur te evită, adu-ţi aminte că tu eşti cel care strică tuturor cheful de distracţie. Eşti uneori prea pesimistă şi ai mereu o replică cinică în orice situaţie.

În plus, eşti un "model" de încăpăţânare, iar în spatele timidităţii aparente stă, de fapt, tendinţa de a te gândi mereu la tine şi la planurile tale de viitor.

Vărsător

Eşti un soi de Traian Băsescu al cercurilor în care te învârţi. Oamenii ori te iubesc şi ar merge cu tine până la capătul lumii, ori sunt împotriva ta. Cu tine nu există cale de mijloc, fiindcă eşti de-a dreptul fanatică atunci când ţi se pune pata.

Dacă mai iei în calcul şi faptul că eşti imprevizibilă, vei înţelege de ce prezenţa ta le creează neplăceri celor din jurul tău. Ajungi, uneori, să fii definiţia surprizelor neplăcute. Iar detaşarea ta faţă de toţi şi toate nu face decât să pună paie pe foc.

Peşti

Eşti percepută ca fiind primul şobolan care părăseşte nava atunci când aceasta se scufundă. Eviţi situaţiile dificile de parcă ar fi un soi de ciumă. Nu ştii să faci faţă şi să te impui, aşa că fugi mâncând pământul.

Dacă adaugi şi un strop de pesimism şi firea ta mult prea sensibilă, vei inţelege de ce sunt atât de iritaţi cei din jurul tău.

Tag-uri: , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK
Articole similare

Adaugă un comentariu 0

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Alte articole din Astrologie & Numerologie
Cele mai citite
Azi
Săptămânal
Lunar

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
19 sep