Loredana Groza

Loredana Groza a cântat alături de mama ei la petrecerea...

Citeste mai mult»
Aya Nakamura

Cântăreața Aya Nakamura are o statuie din ceară la muzeul...

Citeste mai mult»
Tora Vasilescu

Ce consumă Tora Vasilescu pentru a se menține în formă la...

Citeste mai mult»
 Katy Perry și Orlando Bloom

Relația dintre Katy Perry și Orlando Bloom ar fi ajuns la...

Citeste mai mult»
Harvey Weinstein

Harvey Weinstein a fost găsit vinovat de agresiune...

Citeste mai mult»
Gabriela Cristea

Gabriela Cristea, probleme în vacanța petrecută în...

Citeste mai mult»
amalia

Prințesa Amalia a Țărilor de Jos a suferit o fractură de...

Citeste mai mult»
justin baldoni si blake lively

Un judecător a respins procesul de 400 de milioane de...

Citeste mai mult»
rochii

Rochii de vară extrasezon – cum să le porți în zilele mai...

Citeste mai mult»
frum

Self-care feminin în era digitală: Cum evoluează...

Citeste mai mult»
Printesa Diana

Obiecte de vestimentație care i-au aparținut prințesei...

Citeste mai mult»
Malia

Malia, fiica lui Michelle şi Barack Obama, renunţă la...

Citeste mai mult»
sejur

Antalya sau Bodrum? Ce destinație ți se potrivește mai bine?

Citeste mai mult»
Tom Cruise

Tom Cruise a fost inclus în Cartea Recordurilor Guinness

Citeste mai mult»
jane

Prima geantă Hermès concepută în 1984 pentru Jane Birkin...

Citeste mai mult»
David Beckham

David Beckham va primi titlul de cavaler din partea...

Citeste mai mult»
Cătălin Crișan

Cătălin Crișan, acuzat că și-a agresat fizic partenera, a...

Citeste mai mult»
Harry

Prințul Harry a analizat posibilitatea de a-și schimba...

Citeste mai mult»
Rod Stewart

Cântărețul Rod Stewart a anulat două concerte în Las...

Citeste mai mult»
Michael J. Fox

Michael J. Fox lansează un apel pentru găsirea unei...

Citeste mai mult»
Morten Harket

Morten Harket, solistul trupei a-ha, suferă de Parkinson

Citeste mai mult»
Meghan Markle

Meghan Markle sărbătoreşte ziua de naştere a fiicei sale...

Citeste mai mult»
crbl

De ce își vede rar CRBL fiica: „E complicată toată treaba...

Citeste mai mult»
Nicoleta Luciu

Nicoleta Luciu a slăbit 7 kilograme în trei săptămâni:...

Citeste mai mult»
 Kim Kardashian

Procesul Kardashian: Sentințele 'bunicilor bandiți' au...

Citeste mai mult»
 Taylor Swift

Taylor Swift a recâştigat controlul asupra muzicii sale,...

Citeste mai mult»
Opal Suchata Chuangsri

Opal Suchata Chuangsri din Thailanda este Miss World...

Citeste mai mult»
buchet

Buchete de 101 trandafiri pentru aniversări speciale

Citeste mai mult»
dlllf

Când să te oprești: Semnale că este timpul să iei o pauză...

Citeste mai mult»
Russell Brand

Russell Brand a pledat nevinovat la acuzațiile de viol și...

Citeste mai mult»
Mako a Japoniei

Fosta prințesă Mako a Japoniei a născut primul său copil

Citeste mai mult»
vancea

Cum se menține în formă Roxana Vancea. Fosta asistentă TV...

Citeste mai mult»
Angelina Jolie si Brad Pitt

Brad Pitt, prima reacție după încheierea divorțului de...

Citeste mai mult»
Maria

Maria Grazia Chiuri a demisionat din funcția de director...

Citeste mai mult»
maicu

O sesiune de beatboxing a unor călugăriţe braziliene la o...

Citeste mai mult»
cuplu

Mituri despre dragoste care pot distruge o căsnicie

Citeste mai mult»
cancer

Medicii au descoperit o posibilă cauză a creșterii...

Citeste mai mult»
giulia

Giulia a ajuns de urgență la spital după ce a mâncat...

Citeste mai mult»
Ilona Brezoianu

Ilona Brezoianu este însărcinată: „Suntem mega fericiți!”

Citeste mai mult»
borcea

Pe ce cheltuie Cristi Borcea 500.000 de euro lunar: „E...

Citeste mai mult»

Care sunt cei mai respingatori barbati ai momentului?

De în Monden 6 apr 2009
Recunoaste ca e vorba de o curiozitate pe care ti-e greu sa ti-o reprimi! Pe asta a mizat si cotidianul american The Boston Phoenix in urma cu trei ani, cand a intocmit pentru prima data acest anti-clasament. Ia o pauza de cafea si descopera care sunt cei mai respingatori masculi celebri de pe mapamond in 2009. Un indiciu? Vei fi surprinsa sa afli cat de multe au in comun Robert Pattinson, George W. Bush si Mickey Rourke.

Sexy pana mai ieri

Am ramas cu gura cascata cand am vazut cati dintre barbatii decretati drept "cei mai frumosi" de revista People se inghesuie in acest anti-clasament al uratilor.

Robert Pattinson
da startul clasamentului, ocupand pozitia 100, nu atat din cauza zvonurilor potrivit carora ar fi certat cu apa si sapunul, cat a celor care ni-l infatiseaza drept un ingamfat care pana mai ieri era un nimeni in umbra lui Daniel Radcliffe si a distributiei Hasrry Potter.

Hugh Jackman, insusi detinatorul titlului de Cel mai sexy barbat al anului (People Magazine, 2008), ocupa pozitia 59, pentru ca nu se grabeste sa-si imbratiseze adevarata orientare sexuala (!) Caci da, tot mai multe voci din culise spun ca aratosul australian ar fi de fapt homosexual iar casnicia si statutul sau de sex-simbol nu ar fi decat o nefericita fatada.

Ce argumente au insa redactorii The Boston Phoenix impotriva lui Bruce Springsteen si al sau celebru si bombat posterior? Fitele din concerte.

Politicieni care mai de care mai urati

Cum era de asteptat, clasamentul numara si cativa politicieni americani, in fruntea lor tronand nimeni altul decat fostul vice-presedinte american, Dick Cheney. In spatele lui se afla alti doi republicani mai mult sau mai putin antipatici si trecuti de multisor de prima tinerete, si anume George W. Bush (locul 91) si John McCainn (locul 71).

Pe plan international, lupta dictatorilor cu aspect libidinos se da intre venezueleanul Hugo Chavez si sudanezul Omar Al-Bashir.

Interesant e ca asa urati cum sunt, niciunul n-a avut parte de o suvita la fel de rebela ca iubitul nostru presedinte.

Nataraii, batausii si arogantii, taxati pentru gafele lor

Dumnezeu ne e martor ca pe mapamond sunt celebritati cu muuuuult mai respingatoare decat cei pe care ii vom "ataca" in randurile de mai jos. Doar ca urmatorii au calcat stramb de prea multe ori, fie ca a fost vorba despre altercatii cu legea, de rabufniri de diva sau de corectii aplicate iubitelor. Poate ca nu e tocmai cinstit ca ei sa se afle in acest top alcatuit dupa criterii de look. Desi ne bucura sa vedem cat de aspru a inceput sa taxeze opinia publica violenta, aroganta si mitocania.

Shia LaBoeuf, pustiul din Indiana Jones: The Kingdom of The Crystal Skull, este prin excelenta ceea ce americanii numesc un "douche-bag". Adica, in traducere libera, un pierde-vara cu accente din ce in ce mai suparatoare de ratat. Accidentul rutier din care s-a ales cu permisul suspendat si o mana rupta, plus freza a la Cosmo Kramer, au fost se pare suficiente pentru ca el sa ocupe locul 80 in clasament.

Kanye West il urmeaza la o distanta de 20 de pozitii, pentru aroganta crasa (cumulata!) de care a dat dovada inca de la debut, ultimul titlu pe care rapper-ul si l-a atribuit fiind cel de "cel mai stilat tip heterosexual in viata".  A doua mare diva prezenta in top este Christian Bale, a carui rabufnire de pe platourile de filmare a celui de-al patrulea Terminator ne-a lasat pe toti cu gura cascata. Fostul Batman ocupa locul 8.

La categoria mitocani se incadreaza magna cum laudae John Mayer (locul 37), pentru care comunicarea pe Twitter nu cunoaste limite. Chitaristul, vestit in bransa pentru apucaturile sale usor exhibitioniste, nu se sfuieste cand vine vorba sa faca dezvaluiri din viata sa personala. De altfel, asta a fost si motivul pentru care ultima iubita, Jennifer Aniston, i-a dat papucii.

Si totusi, cine este cel mai nesimtit dintre nesimtiti? Cotidianul voteaza in unanimitate pentru Chris Brown, ale carui apucaturi le cunoastem cu totii dupa ce ne-a fost dat sa vedem fotografia cu chipul insangerat si tumefiat al Rihannei. Pustiul a carui cariera muzicala se afla pana mai ieri era pe culmile gloriei a fost desemnat drept al doilea cel mai respingator mascul al momentului. Stiti vorba: ochi pentru ochi, dinte pentru dinte...

Si, in sfarsit, uratii...

Iata ca topul a avut parte si de prezente previzibile, printre urati-ca-la-carte facandu-si loc obscenul si libidinosul comic Russel Brand (locul 93), spelbul solist de Coldplay, Chris Martin (locul 78), tenebrosul lider Smashing Pumpkins, Billy Corgan (locul 67), mogulul Hugh Hefner (locul 66), alintat de catre redactori cu apelativul Viagrosaurus-Rex, rotofeiul Jack Black (locul 45), despre care se crede ca isi dezvaluie partea dorsala mult prea des, veritabilul comeback-kid Mickey Rourke (locul 40), pentru chipul sau vandalizat de cicatrici si urme de pumni, olimpicul Michael Phelps (locul 29), pana mai ieri chipesul Joaquin Phoenix (locul 13), actualmente rapper ingalat si barbos precum si Robert Smith, vocalul rujat de la The Cure.

Cel mai urat si abject barbat al momentului nu se bucura nici de un sfert din faima predecesorilor sai. El este Rush Limbaugh, un renumit comentator si analist politic american care pana mai ieri era mandria incontestabila si arma secreta a partidului republican. Limbaugh, pe care editorii topului il compara cu scarboasa creatura Jabba The Hutt din Star Wars, se poate lauda cu un portofoliu plin de "gafe" magistrale. Exemple? In 2006 a indraznit sa il imite in direct pe actorul Michael J. Fox, bolnav de Parkinson de mai multi ani, acuzandu-l pe acesta ca si-ar exagera tremuraturile pentru a castiga atentia si compasiunea opiniei publice. Iar anul trecut, in plina campanie electorala, l-a alintat pe Obama cu apelativul de "Magical Negro", urandu-i fatis sa piarda cursa pentru prezidentiale. Suficient ca sa-si merite ura conationalilor, nu?

Tag-uri: , , , , , , , , , , ,
Ti-a placut acest articol? Urmareste-ne si pe FACEBOOK

Adaugă un comentariu 0

Intră în contul tău sau înregistrează-te pentru a posta un comentariu.

Alte articole din Monden
Cele mai citite

Newsletter

Cele mai comentate
Felicitari pentru femei deosebite
-3°
Bucuresti
-2°
Bucuresti-zona centrala
-5°
Bucuresti-zona periferica
-4°
Alba Iulia
-3°
Alexandria
10°
-2°
Arad
-3°
Bacau
-2°
Baia Mare
-5°
Bistrita
-2°
Botosani
-3°
Braila
-5°
Brasov
-2°
Buzau
-3°
Calarasi
-4°
Cluj-Napoca
Constanta
-4°
Craiova
-5°
Deva
-3°
Drobeta-Turnu Severin
-4°
Focsani
-2°
Galati
-3°
Giurgiu
-2°
Iasi
-8°
Miercurea Ciuc
10°
-2°
Oradea
-3°
Piatra Neamt
-2°
Pitesti
-4°
Ploiesti
12°
-3°
Resita
-3°
Rimnicu Vilcea
-2°
Satu Mare
-6°
Sf. Gheorghe
-6°
Sibiu
-4°
Slatina
-4°
Slobozia
-4°
Suceava
10°
-2°
Timisoara
-4°
Tirgoviste
-6°
Tirgu Jiu
-4°
Tirgu Mures
-1°
Tulcea
-3°
Vaslui
-3°
Zalau
16 iun