Informatii pe care nu vrei sa le ratezi: colectii despre dragoste si sex, astrologie, copii, calatorii si o intreaga carte de bucate online. Toate la un singur click distanta.

Forum Feminis.ro: sex oral la barbati si la femei (Pagina 3)

Navigatie: Forum Feminis.ro Dragoste & Sex Sex » sex oral la barbati si la femei
PAGINA: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
mara_234
Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Membra din: 18/06/2009
Zodia: Gemeni
Data nasterii: 05 Iun
Re: sex oral la barbati si la femei
Citat de la AvaLaugh:
[quote=mackanzie]Mara cred ca de asta esti singura la anii tai si daca vei reusii sa iti gasesti pe cineva pana la urma(desi ma indoiesc) si va semana tot cu tine vei ramane tot neimiplinita si nefericita chiar daca nu o sa-ti recunosti asta.

Eu nu prea cred ca exista barbat care sa simta repulsie fata de trupul celei pe care o iubeste. Deci tot n-ar putea sa isi tina barbatul langa ea daca nu scapa de principiile astea absurde. Habar n-am cine i-a bagat toate chestiile astea in cap,cum ca numai o prostituata face sex oral si ca femeia care ii ofera placere barbatului se injoseste.
Eu credeam ca nu mai exista persoane care sa aiba astfel de idei.

Probabil mediul in care a trait a determinat-o sa ajunga sa creada ca barbatul trebuie "servit" de 2 ori pe luna si daca se poate, si imbracata. Pentru femeile care gandesc ca Mara, sexul este o corvoada.
Pacat.

Mara, ai o varsta si ar cred ca ar cam trebui sa privesti altfel lucrurile. Sa nu crezi ca o sa fii premiata daca ii spui barbatului de langa tine ca detesti sexul oral. Curata trebuie sa fii sufleteste. Asta n-are legatura cu sexul oral.
stimabila doamna nu sunt singura de asta.... pentru ca nu vreau sa fac sex oral barbatilor...bineinteles ca asta fac numai prostituatele...si in mod sigur exista si barbati care stiu sa respecte o femeie si nu ii pretind sa ii suga organul genital...ceea ce este degradant pentru orice femeie care se pretinde a fi serioasa...si sa stiti ca am gasit si barbati care nu pretind sex oral de la o femeie..si stiu sa o faca fericita si implinita si fara sa faca sex oral cu el.Poti sa iubesti un barbat si fara sa ii lingi organele genitale..ceea ce mi se pare foarte scarbos si gretos..si nu mi-a bagat nimeni aceste principii in cap..e pur si simplu parerea mea personala despre sexul oral care este un act sexual nefiresc impotriva firii si care umileste si injoseste orice femeie care face sex oral.Nu am trait intr-un mediu care sa ma determine sa cred ca barbatul trebuie servit de doua ori pe luna si nici ca sexul se face imbracata... pentru mine sexul oral este o corvoada..iar sexul vaginal este o reala placere.Pacat de cele care va umilti facand acesta perversiune gretoasa de sex oral...nu cred ca esxista barbat care sa merite sa i se faca acest sex oral...e prea umilitor...!!!!!

apropo,ai incercat sa faci vreodata ca sa poti spune ca nu iti place?[/quote]
raspunde cu citat
mara_234
Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la AvaLaugh:
[quote=mara_234]si nu ma bagati in aceasi oala cu voi....mie nu imi face nici o placere sa fac sex oral...imi este greata...pot sa spun ca nu as mai putea sa maninc dupa ce as fi facut sex oral ...chiar si sotului...iar barbatii carora le place sa li se faca sex oral...niciodata nu vor di fideli in nici o relatie...tot vor insela ...pentru ca facand sex oral cu prostituate...au ajuns sa faca acelasi sex oral si cu iubitele amamntele sau mai rau sotiile lor...

Nimeni nu te baga in aceeasi oala cu noi, amatoarele de sex oral...tu esti intr-o alta oala, pusa bine, la pastrare. Mai Mara, tu te auzi?

Cum crezi ca poti avea o relatie normala din moment ce tie iti e greata de cel pe care pretinzi ca il iubesti? Hai sa fim seriosi. Pai daca tu iti respingi la infinit partenerul, crezi ca va mai sta langa tine? Iti zic eu, barbatii inseala tipele ca tine, care considera dragostea scarboasa si nu delicioasa.
Atat timp cat eu cu barbatul meu fac tot ce imi place in pat, ce motiv ar avea sa ma insele? Si oricum, lucrurile astea se simt si pot fi evitate din start.

da cred in mod sigur ca poti avea o relatie normala cu un barbat normal care stie sa iubeasca o femeie si fara sa ii faca aceasta perversiune numita sex oral..dragostea fata de un barbat poate fi dovedita si in alte feluri nu numai prin sex oral ..care este o dovada de umilre si degradare a femeii ..si niciodata nu poate fi o dovda de implinire a iubirii.. ..e o absurditate sa crezi asta....nu sunt o femeie care sa imi resping partenerul..din contra sunt o femeie care arat destul de bine pentru varsta pe care o am...si pot sa spun ca multi barbati roiesc in jurul meu....nu am fost inselata pentru ca consider sexul oral scarbos si nu delicios...iar barbatii insala chiar daca faci cu barbatul tau tot ce ii place in pat...tot se va satura de tine ...si va cauta alte prospaturi mai delicioase ca tine
Sa iti mai spun ceva. Nu toti barbatii se duc la prostituate. iar aia care au fost, nu inseamna ca isi considera iubitele/sotiile/amantele prostituate. O prostituata ofera placere mecanic, pe cand iubita/sotia ofera totul din dragoste.[/quote]
raspunde cu citat
Anicyka80
Utilizator Feminis.ro
Anicyka80
Membra din: 26/07/2009
Zodia: Capricorn
Data nasterii: 01 Ian
FA CE VREI CU VIATA TA! AM OBOSIT...
dar nu face, draga, sex oral!!! si gata! exista liber arbitru...prin atitudinea asta risti sa nu mai vb nimeni cu tine...cu toate ca, citindu-ti mesajele, nu prea avem cum sa ne abtinem...dar, pana la un punct! si mai potoleste-te cu acele conexiuni (sex oral-prostituate)! reciteste-ti toate mesajele si vei ajunge la concluzia ca ai vorbit urat si jignitor (stii, se mai citeste si printre randuri)...
raspunde cu citat
AvaLaugh
Utilizator Feminis.ro
Ana C
Membra din: 30/07/2009
Vad ca incep sa ma repet si ma oboseste chestia asta. Mara, esti libera sa faci cu viata ta ce vrei dar inceteaza cu chestiile de genu: "nu tii barbatul langa tine daca ii faci sex oral".
Daca ii oferi dragoste celui de langa tine nu are motive sa isi caute alta femeie. Stii ce cred eu? Ca esti foarte frustrata pentru ca fostul tau iubit a preferat-o pe fosta nevasta in locul tau. Este de inteles de ce. Poate pentru ca si-a dat seama ca o mai iubeste, ca a trait un numar de ani langa ea si ca isi doreste sa si-i petreaca si pe urmatorii tot langa ea, si poate pentru ca a observat ca tu nu dai 2 bani pe el, ca ti-e scarba de corpul lui, etc.

Afla ca nu ma injosesc atunci cand ii fac sex oral sotului meu, din contra, imi face o deosebita placere. Stii de ce? Pentru ca nu se simte numai el bine, ci si eu. Cand iubesti, nu iubesti numai sufletul celui de langa tine, ci si trupul. Si nu-mi pasa cum ma cataloghezi dar eu sunt multumita de relatia pe care o am, si nici nu sunt prostituata pentru ca ii fac sex oral.(El e primul barbat din viata mea).

Cu gandirea pe care o afisezi, imi pare rau sa iti spun, dar nu cred ca va sta cineva langa tine, oricat de frumoasa ai fi si oricati barbati ar roi in jurul tau.

Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la AvaLaugh:
Vad ca incep sa ma repet si ma oboseste chestia asta. Mara, esti libera sa faci cu viata ta ce vrei dar inceteaza cu chestiile de genu: "nu tii barbatul langa tine daca ii faci sex oral".
Daca ii oferi dragoste celui de langa tine nu are motive sa isi caute alta femeie. Stii ce cred eu? Ca esti foarte frustrata pentru ca fostul tau iubit a preferat-o pe fosta nevasta in locul tau. Este de inteles de ce. Poate pentru ca si-a dat seama ca o mai iubeste, ca a trait un numar de ani langa ea si ca isi doreste sa si-i petreaca si pe urmatorii tot langa ea, si poate pentru ca a observat ca tu nu dai 2 bani pe el, ca ti-e scarba de corpul lui, etc.

Afla ca nu ma injosesc atunci cand ii fac sex oral sotului meu, din contra, imi face o deosebita placere. Stii de ce? Pentru ca nu se simte numai el bine, ci si eu. Cand iubesti, nu iubesti numai sufletul celui de langa tine, ci si trupul. Si nu-mi pasa cum ma cataloghezi dar eu sunt multumita de relatia pe care o am, si nici nu sunt prostituata pentru ca ii fac sex oral.(El e primul barbat din viata mea).

Cu gandirea pe care o afisezi, imi pare rau sa iti spun, dar nu cred ca va sta cineva langa tine, oricat de frumoasa ai fi si oricati barbati ar roi in jurul tau.

daca va oboseste sexul oral de ce il mai faceti???sa nu credeti ca puteti sa tineti un barbat langa voi numai pentru ca ii sugeti organele genitale...tot veti fi INSELATE DE BARBATI DEGEABA LE FACETI TOATE PLACERILE neinselate tot nu veti scapa...oricata dragoste ii oferiti celui de langa voi...tot se va satura odata si va alerga dupa ALTA mai tanara mai sexi...imi pare rau dar va inselati..nu sunt deloc frustrata pentru ca fostul prieten a preferat-o pe fosta nevasta...pe mine nu m-a lasat pentru ca nu am vrut sa-i fac sex oral...m-a lasat pentru ca nu am vrut sa il sponsorizez cu bani ..iar fosta lui nevasta a fost de acord sa il intretina pe banii ei iar eu nu.... el mi-a spus clar nu o mai iubeste si ca ii este scarba de fosta nevasta in pat...nu pentru ca nu dau 2 bani pe el...sau ca mi-ar fi scarba de corpul lui...eu i-am dat papucii pentru ca nu mi-a convenit sa fiu pentru el femeia de schimb sau o consolare pentru ca nu mai poate fi cu fosta.In legatura cu faptul ca iti face placere sa faci sex oral indiferent ca ii faci sotului sau amantului...imi dau seama ca esti o femeie de moravuri usoare altfel nu ai putea sa iti faca placere aceasta perversiune gretoasa numita sex oral.Afla de la mine ca tot vei fi inselata de sot sau amant oricat de mul iti va placea sa-i faci sex oral...el tot va alerga dupa ALTA...!!!
Chiar daca nu fac scarbosul de sex oral sa stii ca am gasit multi barbati care ar sta langa mine..pentru ca apreciaza felul meu de a fi si seriozitatea de care am dat dovada....
raspunde cu citat
mara_234
Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la Anicyka80:
dar nu face, draga, sex oral!!! si gata! exista liber arbitru...prin atitudinea asta risti sa nu mai vb nimeni cu tine...cu toate ca, citindu-ti mesajele, nu prea avem cum sa ne abtinem...dar, pana la un punct! si mai potoleste-te cu acele conexiuni (sex oral-prostituate)! reciteste-ti toate mesajele si vei ajunge la concluzia ca ai vorbit urat si jignitor (stii, se mai citeste si printre randuri)...

sa stii draga ca nu fac sex oral..si prin atitutdinea mea ii pot face pe barbati sa ma doreasca si sa alerge dupa mine si mai mult..poate voi veti fi alea inselate pentru atitudinea voastra ca acceptati atat de usor sa le faceti pe plac tot ce vrea un barbat...barbatilor nu le plac femeile care le cad in plasa prea usor si ajung prea repede cu ei in pat..eu stiu cum sa ma comport cu un barbat ca sa umble el dupa mine nu eu dupa el.Nu imi schimb parerea ..e foarte clar ca sexul oral e legat de prostituate..si nu consider ca as fi vorbit urat sau jignitor daca mi-am exprimat parerea despre sexul oral
raspunde cu citat
mackanzie
Utilizator Feminis.ro
stela axente
Membra din: 08/09/2008
Zodia: Pesti
Data nasterii: 06 Mar
# mara_234
Turcoaz
mara_234
Posturi: 95
Zodie: Gemeni
Data nasterii: 05 Iunie
#
Citat de la alessia:
mara,te contrazic!de exemplu eu am facut acest lucru,si te asigur ca nu sunt nici prostituata si nici anormala,chiar nu stiam ca ar avea vreo legatrura cu animalele :)).iti repet acest lucru poate sa iti placa in momentul in care il iubesti f tare si vrei doar sa il vezi satisfacut,multumit...simplul gand ca ii poti creea o "fericire"ar trebui sa iti confere o placere.dar acest lucru trebuie sa fie reciproc,si el trebuie sa o faca.defapt amandoi trebuie sa ganditi la fel.
nu sunt deacord cu doar femeia trebuie sa ii faca barbatului,din pacate in tara noastra c-am asa se intampla in majoritatea cazurilor.
dar s-ar putea pe tine totusi sa te dezguste prea tare aceasta idee de sex oral,asta este!nu o faci si gata!

"si eu te contrazic...chiar daca la insistentele lui chiar am facut-o de cateva ori...si pot sa spun ca nu am simtit nici o placere...ba din contra mi s-a facut greata de acest sex oral.....oricat de mult l-as iubi pe el...asta nu inseamna sa ma umilesc eu in fata lui si sa accept aceasta perversiune....spuneti-mi si mie atunci prostituatele care fac frecvent sex oral...si le mai si place ...il iubesc foarte tare pe barbatul caruia ii fac acest sex oral...si il vad satisfacut si multumit pe acel barbat...!!!!"

Asa deci, ziceai ca nu ai facut sex oral, ca nu ai mai putea manca si bla...ca cele care fac sunt niste prostituate??!! Inseamna ca esti si tu ca deja ai facut asta chiar daca numai de cateva ori.Dar vad ca uiti ce ai scris la inceputul subiectului de asta am atasat postarea ta ca sa iti reamintesc ce mincinoasa esti.Faci aici pe pudica, dupa ce ai spus la inceput ca ai facut sex oral, apoi jignesti fetele,le faci femei de moravuri usoare si prostituate pt un lucru ce l-ai practicat deja.Iar fata de mai sus iti spunea ca deja a obosit ca iti explice nu sa faca sex oral sotului.In afara ca esti batuta in c... mai esti si mincinoasa.Iar daca roiesc barbatii in jurul tau de ce esti singura ??
raspunde cu citat
AvaLaugh
Utilizator Feminis.ro
Ana C
Citat de la mara_234:

sa nu credeti ca puteti sa tineti un barbat langa voi numai pentru ca ii sugeti organele genitale...tot veti fi INSELATE DE BARBATI DEGEABA LE FACETI TOATE PLACERILE neinselate tot nu veti scapa.... In legatura cu faptul ca iti face placere sa faci sex oral indiferent ca ii faci sotului sau amantului...imi dau seama ca esti o femeie de moravuri usoare altfel nu ai putea sa iti faca placere aceasta perversiune gretoasa numita sex oral.Afla de la mine ca tot vei fi inselata de sot sau amant oricat de mul iti va placea sa-i faci sex oral...el tot va alerga dupa ALTA...!!!

Mara, sau cum te-o chema, atat timp cat eu nu te-am jignit pe tine, te rog sa nu o faci nici tu. Suntem pe un forum de discutii, fiecare isi spune parerea, nu cred ca trebuie acum sa ne sarim la gat una alteia. Putin imi pasa ce faci tu, ce fel de femeie esti, si organele cui le atingi. Draga mea, am zis ca fac sex oral SOTULUI, nu amantului. Daca tu ai facut mai multor barbati, ma ma baga si pe mine in aceasi cratita cu tine. Suntem mult prea diferite. Daca ma crezi sau nu, ma lasa rece, dar eu am facut acest gen de sex pe care pe tine te oripileaza, doar cu sotul meu. Si n-am nevoie de amant, pricepi?

Nu sunt femeie de moravuri usoare, masoara-ti cuvintele ca deja incep sa ma enervez. Daca la 40 si ceva de ani esti atat de ingusta la minte si consideri c...a femeia care isi satisface barbatul, iarta-ma ca iti spun, dar ai o problema.
Si una chiar foarte serioasa.

@mackanzie - sper ca am scris bine numele...se minte singura cand spune ca roiesc barbatii in jurul ei. Daca era asa nu statea pana la varsta asta singura. Eu cred ca e una dintre femeile care isi plange singuratatea, care si-ar dori un barbat aproape dar il respinge pt ca ii e greata de sex oral.

Mara, revizuieste-ti comportamentul si nu mai jigni gratuit.
Si hai ca ti-am acordat prea multa atentie.
Pa.

Utilizator Feminis.ro
pppppppp MMMMMM
Membra din: 28/07/2009
Zodia: Taur
Data nasterii: 06 Mai
fetelor !
eu am intrat pe acest forum petru a face schimb de experienta si de a invata ceva din toate astea ...deci , de ce trebuie sa fim atat de inversunate pe mara ?
si eu am incercat sa o conving de contrariu dar la fel ca si voi nu am reusit ... dar nu incerc sa-i dovedesc ei ca eu am dreptate ... sper ca si ea se va deschide catre un astfel de subiect atunci cand va gasi omul potrivit ...asa cum si eu la anii mei am facut .
Eu una ma bucur sa constat ca trecand de 40 de ani mai pot considera sex-ul un rasfat total !!!!!! ( atunci cand de fapt ma pregateam sa devin bunica !!!!)

Asa ca ...fetelor ...nu va mai incapatanati sa vedeti acest forul doar un mod de a dialoga doar cu mara ...
raspunde cu citat
AvaLaugh
Utilizator Feminis.ro
Ana C
Maria, nu incearca nimeni sa o convinga nimic. Cum am mai spus, fiecare isi spune parerea. doar ca nu mi se pare normal sa jigneasca doar pentru ca avem pareri diferite de ale ei.

Utilizator Feminis.ro
elena daniela
Membra din: 22/02/2008
Data nasterii: 25 Apr
Ma bucur
Ma bucur ca am citit atatea comentarii pe un subiect propus de mine,am citit unele comentarii mi s-au parut f interesante.
Ceea ce vreau eu sa va spun este ca nu trebuie sa fi animal sau prostituata ca sa te simti bine in pat alaturi de persoana pe care o iubesti.Mara este dupa cate am vazut eu foarte revoltata....draga mea nu iti place nu-i simti rostul in relatie sexului oral nu il face nu te obliga nimeni insa nu iti da nimeni dreptul sa jignesti sincer,nu trebuie sa faci animale sau prostituate fetele care fac asta.Ne alegem cu cine si ce sa facem,cum spunea cineva intr-un comentariu ne alegem limitele.
Acum sa incep sa imi astern un comentariu pe aceasta pagina:
Faci sex oral cu partenerul tau pentru ca-l iubesti cu tot ce inseamna fiinta ta,daca o faci doar pentru el nu faci nimik serios;ori o faci doar daca te face fericita cand il vezi fericit ori nu o mai faci.Daca barbatul v-a simti ca esti fericita cand il vezi satisfacut vei primi si tu sex oral cu siguranta,cel putin la mine asa s-a intamplat :)
Va pup fetelor si va rog frumos sa nu jigniti persoanele care fac comentarii.Multumesc.
raspunde cu citat
mara_234
Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la mackanzie:
# mara_234
Turcoaz
mara_234
Posturi: 95
Zodie: Gemeni
Data nasterii: 05 Iunie
#
Citat de la alessia:
mara,te contrazic!de exemplu eu am facut acest lucru,si te asigur ca nu sunt nici prostituata si nici anormala,chiar nu stiam ca ar avea vreo legatrura cu animalele :)).iti repet acest lucru poate sa iti placa in momentul in care il iubesti f tare si vrei doar sa il vezi satisfacut,multumit...simplul gand ca ii poti creea o "fericire"ar trebui sa iti confere o placere.dar acest lucru trebuie sa fie reciproc,si el trebuie sa o faca.defapt amandoi trebuie sa ganditi la fel.
nu sunt deacord cu doar femeia trebuie sa ii faca barbatului,din pacate in tara noastra c-am asa se intampla in majoritatea cazurilor.
dar s-ar putea pe tine totusi sa te dezguste prea tare aceasta idee de sex oral,asta este!nu o faci si gata!

"si eu te contrazic...chiar daca la insistentele lui chiar am facut-o de cateva ori...si pot sa spun ca nu am simtit nici o placere...ba din contra mi s-a facut greata de acest sex oral.....oricat de mult l-as iubi pe el...asta nu inseamna sa ma umilesc eu in fata lui si sa accept aceasta perversiune....spuneti-mi si mie atunci prostituatele care fac frecvent sex oral...si le mai si place ...il iubesc foarte tare pe barbatul caruia ii fac acest sex oral...si il vad satisfacut si multumit pe acel barbat...!!!!"

Asa deci, ziceai ca nu ai facut sex oral, ca nu ai mai putea manca si bla...ca cele care fac sunt niste prostituate??!! Inseamna ca esti si tu ca deja ai facut asta chiar daca numai de cateva ori.Dar vad ca uiti ce ai scris la inceputul subiectului de asta am atasat postarea ta ca sa iti reamintesc ce mincinoasa esti.Faci aici pe pudica, dupa ce ai spus la inceput ca ai facut sex oral, apoi jignesti fetele,le faci femei de moravuri usoare si prostituate pt un lucru ce l-ai practicat deja.Iar fata de mai sus iti spunea ca deja a obosit ca iti explice nu sa faca sex oral sotului.In afara ca esti batuta in c... mai esti si mincinoasa.Iar daca roiesc barbatii in jurul tau de ce esti singura ??

am spus ca nu mi-a facut nici o placere sa fac sex oral..dar nu am jignit ca sunt prostituate cele care o fac...nu au decat sa faca ce vreau in pat cu barbatii...ma doare exact in cot de tot ce faceti voi in pat...dar nu va permit sa ma jigniti cum ca as fi prostituata....poate voi sunteti din alea si de aia jigniti fara nici o rusine...si in plus voi sunteti niste mincinoase care ati uitat ce ati scris...in plus aveti tupeul sa va faceti pudice..dupa ce recunoasteti ca ati facut sex oral probabil nu numai sotilor ci si amantilor...e clar ca sunteti femei de joasa categorie daca practicati aceasta perversiune pe care o fac prostitutatele...eu chiar daca am incercat sa fac asta ..ama facut-o nu din placere ci pentru ca mi s-a cerut sa o fac dar mi-a fost foarte scarba si nu am mai vrut sa fac acest gretos sex oral niciodata...in afara de asta mai sunteti si batute rau in cap si foarte mincinoase...si nu va intereseaza viata mea personala nu sunt obligata sa va dau voua socoteala daca sunt singura sau nu...!!!
raspunde cu citat
mara_234
Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la AvaLaugh:
[quote=mara_234]

sa nu credeti ca puteti sa tineti un barbat langa voi numai pentru ca ii sugeti organele genitale...tot veti fi INSELATE DE BARBATI DEGEABA LE FACETI TOATE PLACERILE neinselate tot nu veti scapa.... In legatura cu faptul ca iti face placere sa faci sex oral indiferent ca ii faci sotului sau amantului...imi dau seama ca esti o femeie de moravuri usoare altfel nu ai putea sa iti faca placere aceasta perversiune gretoasa numita sex oral.Afla de la mine ca tot vei fi inselata de sot sau amant oricat de mul iti va placea sa-i faci sex oral...el tot va alerga dupa ALTA...!!!

Mara, sau cum te-o chema, atat timp cat eu nu te-am jignit pe tine, te rog sa nu o faci nici tu. Suntem pe un forum de discutii, fiecare isi spune parerea, nu cred ca trebuie acum sa ne sarim la gat una alteia. Putin imi pasa ce faci tu, ce fel de femeie esti, si organele cui le atingi. Draga mea, am zis ca fac sex oral SOTULUI, nu amantului. Daca tu ai facut mai multor barbati, ma ma baga si pe mine in aceasi cratita cu tine. Suntem mult prea diferite. Daca ma crezi sau nu, ma lasa rece, dar eu am facut acest gen de sex pe care pe tine te oripileaza, doar cu sotul meu. Si n-am nevoie de amant, pricepi?

Nu sunt femeie de moravuri usoare, masoara-ti cuvintele ca deja incep sa ma enervez. Daca la 40 si ceva de ani esti atat de ingusta la minte si consideri c...a femeia care isi satisface barbatul, iarta-ma ca iti spun, dar ai o problema.
Si una chiar foarte serioasa.

@mackanzie - sper ca am scris bine numele...se minte singura cand spune ca roiesc barbatii in jurul ei. Daca era asa nu statea pana la varsta asta singura. Eu cred ca e una dintre femeile care isi plange singuratatea, care si-ar dori un barbat aproape dar il respinge pt ca ii e greata de sex oral.

Mara, revizuieste-ti comportamentul si nu mai jigni gratuit.
Si hai ca ti-am acordat prea multa atentie.
Pa.[/quote]

stimabila d-na revizuieste-ti comportamentul si nu mai jigni gratuit......nu ma mint singura cand am afirmat ca barbatii roiesc in jurul meu..........nu sunt o femeie care isi plange singuratatea...si nu resping barbatii chiar daca nu vreau sa le fac sex oral...ei tot se simt atrasi de mine...sunt o femeie vanata de barbati si dornici sa ma cucereasca pentru ca le place asa cum sunt eu..nu cum ar dori ei sa fiu....
stimabilo inca mai ai tupeul sa te tii femeie serioasa dupa ce recunosti ca sugi organe sexuale barbatesti...pai sa-ti fie rusine ..ca esti tare ingusta la minte..tu nu iti satisfaci barbatul ...ci te transformi intr-o catea facand scarbosul sex oral..si in mod sigur ai o problema si inca una foarte serioasa...!!tu esti aceea care ai facut sex oral mai multor barbati si ai tupeul sa minti ca ai sot...eu cred ca te minti singura si putin imi pasa organele cui le lingi si sugi...dar pe mine sa nu ma jignesti ca nu sunt la nivelul tau de femeie de strada....!!
raspunde cu citat
Anicyka80
Utilizator Feminis.ro
Anicyka80
AM O CURIOZITATE...
Mara, sex anal ai incercat?
raspunde cu citat
Anicyka80
Utilizator Feminis.ro
Anicyka80
:)))))))))))))))))))))))))))))
raspunde cu citat
ada61
Utilizator Feminis.ro
ada rus
Membra din: 04/08/2009
Data nasterii: 09 Mai
tsunami pe acest forum...
Dragele mele, stau de cateva zile si urmaresc ce se intampla aici...
toate sunteti patimase...si fie ca sunteti pro,fie ca sunteti contra sexului oral,nimeni nu minte.
M-a facut sa zambesc interesul vostru pentru acest subiect...m-a si intristat...eu nu pot vorbi despre asta decat la timpul trecut pentru ca sunt divortata de aproape trei ani.
Dar,desi am deja 48 de ani (!!!!), am trait si eu langa un barbat aceasta ''perversiune''...:)))
Ma infioara de placere doar gandul la acele emotii...a fost o experienta minunata...si nu ma rusinez cu asta...
O sa mai stau pe aici...mi-e drag sa fiu cu voi...iar subiectul zau ca e fierbinte :)))
Va sarut cu drag!
raspunde cu citat
mara_234
Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la Anicyka80:
Mara, sex anal ai incercat?

Anicyka80 dar tu ai incercat sex anal? eu nu sunt din categoria prostituatelor ca sa fac asemenea perversiuni...poate esti tu una din alea....daca te intereseaza asa ceva...!!1
raspunde cu citat
bubutza
Utilizator Feminis.ro
Aurelia Diblaru
Membra din: 31/07/2008
Data nasterii: 14 Mai
wowwww
In primul rand vreau sa salut respectuos toate femeile de pe forum!!
Buna ziua dragi si frumoase flori!
Cu tot respectul vreau sa-mi spun si eu punctul de vedere. Asa ca, desi nu am mai avut rabdare sa citesc toate postarile marei, trebuie sa precizez cateva lucruri:
1. nu toti barbatii carora lise face sex oral vin cu aceasta pretentie de la prostituate;
2. nu toti barbatii carora li se face sex oral isi inseala prietena / iubita / amanta / sotia;
3. nu toate femeile care fac sex oral sunt prostituate.
Eu am doar 22 de ani si iubitul meu are 25. Mi-am pierdut virginitatea la 17 ani si nu regret nici o clipa. Am asteptat 2 ani ca sa se intampla asta, nu am fost fortata, constransa, obligata in nici un sens. Am facut-o cand am simtit ca e momentul.
Partea cea mai frumoasa este ca amandoi am fost virgini si ca am ramas impreuna de atunci.
El nu a mai avut nici un fel de relatie cu o alta fata / femeie si nici eu cu un alt baiat / barbat.
Si da, practicam sexul oral, si chiar ne place la nebunie. Totul vine din instinct, din dorinta, din iubire. Nu ne-am impus nimic, a venit de la sine. Ideea este ca suntem de 7 ani impreuna, ne-am dezvoltat, ne-am maturizat impreuna.....mi se pare ceva normal si firesc sa vrei sa duci relatie si pe alte planuri.
Daca stai numai cu ochii in tavan mi se pare normal ca cel de langa tine sa plece mancand pamantul. Trebuie sa fii deschis.....sa accepti si alte puncte de vedere, sa poti comunica, sa ai incredere, sa asculti.
Daca tu te-ai jelit pentru un amarat de pom......ma scuzi, dar inteleg cat de mult ai "iubit". Cred ca te-ai mintit singura si ai creat o iluzie care a cedat in urma realitatii firesti. Cand ti-a cerut sa treceti la un alt nivel, te-ai agatat de "puritate". Pai daca e sa o luam pe partea cu puritatea apoi daca nu ai fost maritata trebuia sa fii virgina ca sa te numesti "pura", nu crezi?
Pana la urma nu cred ca acel "fost" ti-a pus pistolul la cap ca sa-i faci sex oral, nu?
Daca nu ti s-a facut inca sex oral, de ce iti permiti sa-ti dai cu parerea despre cum este si ce implica?

Numai bine si sa fiti iubite!

Utilizator Feminis.ro
Aurelia Diblaru
wowwww
Cu tot respectul vreau sa-mi spun si eu punctul de vedere. Asa ca, desi nu am mai avut rabdare sa citesc toate postarile marei, trebuie sa precizez cateva lucruri:
1. nu toti barbatii carora lise face sex oral vin cu aceasta pretentie de la prostituate;
2. nu toti barbatii carora li se face sex oral isi inseala prietena / iubita / amanta / sotia;
Eu am doar 22 de ani si iubitul meu are 25. Mi-am pierdut virginitatea la 17 ani si nu regret nici o clipa. Am asteptat 2 ani ca sa se intampla asta, nu am fost fortata, constransa, obligata in nici un sens. Am facut-o cand am simtit ca e momentul.
Partea cea mai frumoasa este ca amandoi am fost virgini si ca am ramas impreuna de atunci.
El nu a mai avut nici un fel de relatie cu o alta fata / femeie si nici eu cu un alt baiat / barbat.
Si da, practicam sexul oral, si chiar ne place la nebunie. Totul vine din instinct, din dorinta, din iubire. Nu ne-am impus nimic, a venit de la sine. Ideea este ca suntem de 7 ani impreuna, ne-am dezvoltat, ne-am maturizat impreuna.....mi se pare ceva normal si firesc sa vrei sa duci relatie si pe alte planuri.
Daca stai numai cu ochii in tavan mi se pare normal ca cel de langa tine sa plece mancand pamantul. Trebuie sa fii deschis.....sa accepti si alte puncte de vedere, sa poti comunica, sa ai incredere, sa asculti.
Daca tu te-ai jelit pentru un amarat de pom......ma scuzi, dar inteleg cat de mult ai "iubit". Cred ca te-ai mintit singura si ai creat o iluzie care a cedat in urma realitatii firesti. Cand ti-a cerut sa treceti la un alt nivel, te-ai agatat de "puritate". Pai daca e sa o luam pe partea cu puritatea apoi daca nu ai fost maritata trebuia sa fii virgina ca sa te numesti "pura", nu crezi?
Pana la urma nu cred ca acel "fost" ti-a pus pistolul la cap ca sa-i faci sex oral, nu?
Daca nu ti s-a facut inca sex oral, de ce iti permiti sa-ti dai cu parerea despre cum este si ce implica?

Utilizator Feminis.ro
Aurelia Diblaru
wowwww

Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la ada61:
Dragele mele, stau de cateva zile si urmaresc ce se intampla aici...
toate sunteti patimase...si fie ca sunteti pro,fie ca sunteti contra sexului oral,nimeni nu minte.
M-a facut sa zambesc interesul vostru pentru acest subiect...m-a si intristat...eu nu pot vorbi despre asta decat la timpul trecut pentru ca sunt divortata de aproape trei ani.
Dar,desi am deja 48 de ani (!!!!), am trait si eu langa un barbat aceasta ''perversiune''...:)))
Ma infioara de placere doar gandul la acele emotii...a fost o experienta minunata...si nu ma rusinez cu asta...
O sa mai stau pe aici...mi-e drag sa fiu cu voi...iar subiectul zau ca e fierbinte :)))
Va sarut cu drag!

pe mine ma infioara numai cand ma gandesc la aceasta perversiune gretoasa numita sex oral...mi-a facut numai greata nu placere..aici e un forum al femeilor perverse...dupa tot ce citesc eu aici..oricum locul meu nu este aici.....
raspunde cu citat
mara_234
Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la bubutza:

putin ma intereseaza ce faceti voi in pat.....nu as putea accepta niciodata sa ma umilesc in fata nici unui barbat sa ii fac gretosul de sex oral...mi se pare cea mai scarboasa perversiune..si in plus...mie mi s-a pretins sa fac sex oral...fara sa vreau...dar nu mi s-a facut niciodata de vreun barvbat asta... nu vreau sa fiu acuzata ca m-am mintit singura... nu am creat nici o iluzie...nu l-am iubit pe acel barbat care a avut tupeul sa-mi ceara sa ii fac gretosul de sex oral...din contra mi-a fost scarba de el tocmai pentru ca mi-a pretins sa fac sex oral...si nu ma-m agat de puritate...ci sunt o femeie curata si pura atat la minte cat si la trup...si ma simt bine asa cum sunt...
raspunde cu citat
bubutza
Utilizator Feminis.ro
Aurelia Diblaru
imi cer scuze pentru postarea multipla, probleme cu calculatorul.

Mara, daca tu te simti bine asa cum esti, este ok. Societatea nu-ti impune sa faci sex oral sau sa ti se faca.
Ideea era sa nu judeci pe cei ce fac asta. Sa intelegi ca este normal si sanatos, poti intreba medicul.
Asta incercam eu sa te fac sa intelegi. Daca ar fi sa fim toti la fel, sa avem aceleasi principii, sa dam acelasi sens vietii noastre, care ar mai fi diversitatea, frumusetea, complexitatea vietii?
Nu te judec pentru ca nu faci sex oral, nu esti obligata sa faci. Nu te judec ca nu vrei sa ti se faca. Incerc sa te fac sa intelegi ca cei si cele care practica acest "sport" sau "artificiu" nu sunt neaparat oameni " gretosi, de joasa speta" iar femeile care fac asta " nu se umilesc". O prostituata este o femeie care practica sexul, de orice fel, contra cost. Ori eu ( sau alta femeie de pe forum) nu cred ca am facut asta vreodata.
Daca mai subliniezi mult ideea asta o sa inteleg ca ne faci pe toate tarfe....si pentru ce? Pentru ca nu esti dispusa sa intelegi ca oamenii sunt diferiti, reactioneaza diferit, ii stimuleaza lucruri diferite.
Daca sexul oral ti se pare perversiune si gretos, apoi ce zici de cei care practica sado-maso, scato sau uro? Ce spui despre homosexualism, lesbianism, transexualism?? Ce spui de cei bisexuali? Dar cei ce practica necrofilia?
Sodoma si Gomora pe Pamant, nu? Doamne fereste!
Dar totusi, realitatea asta ( buna sau rea) exista si ne inconjoara. Ce putem face? Nimic.....ii acceptam pe cei din jurul nostru asa cum sunt si noi ne urmam cursul vietii noastre asa cum il alegem ( sau cum credem ca este stabilit, dupa caz).

Sunt lucruri mult mai ingrozitoare in lume decat sexul oral, sa stii. Si chiar daca iti vine sau nu sa crezi, dupa tine, peste jumatate din Planeta suntem prostituate si oameni de joasa speta, care fac acel "gretos sex oral".
Eu zic ca mai bine te documentezi putin, ii lasi pe altii sa-si vada de viata lor, tu iti pui ordine in a ta, iti stabilesti prioritatile.....si mai vedem.
Daca ai sa incepi o relatie cu " sa stii ca eu nu practic sexul oral si nici nu vreau sa mi se faca pentru ca e cel mai scarbos lucru de pe Pamant".......n-ai sa gasesti intelegere. Abordeaza problema altfel....daca nu practici, macar fii deschisa discutiei....accepta alte puncte de vedere.

O zi minunata!

Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la bubutza:
imi cer scuze pentru postarea multipla, probleme cu calculatorul.

Mara, daca tu te simti bine asa cum esti, este ok. Societatea nu-ti impune sa faci sex oral sau sa ti se faca.
Ideea era sa nu judeci pe cei ce fac asta. Sa intelegi ca este normal si sanatos, poti intreba medicul.
Asta incercam eu sa te fac sa intelegi. Daca ar fi sa fim toti la fel, sa avem aceleasi principii, sa dam acelasi sens vietii noastre, care ar mai fi diversitatea, frumusetea, complexitatea vietii?
Nu te judec pentru ca nu faci sex oral, nu esti obligata sa faci. Nu te judec ca nu vrei sa ti se faca. Incerc sa te fac sa intelegi ca cei si cele care practica acest "sport" sau "artificiu" nu sunt neaparat oameni " gretosi, de joasa speta" iar femeile care fac asta " nu se umilesc". O prostituata este o femeie care practica sexul, de orice fel, contra cost. Ori eu ( sau alta femeie de pe forum) nu cred ca am facut asta vreodata.
Daca mai subliniezi mult ideea asta o sa inteleg ca ne faci pe toate tarfe....si pentru ce? Pentru ca nu esti dispusa sa intelegi ca oamenii sunt diferiti, reactioneaza diferit, ii stimuleaza lucruri diferite.
Daca sexul oral ti se pare perversiune si gretos, apoi ce zici de cei care practica sado-maso, scato sau uro? Ce spui despre homosexualism, lesbianism, transexualism?? Ce spui de cei bisexuali? Dar cei ce practica necrofilia?
Dar totusi, realitatea asta ( buna sau rea) exista si ne inconjoara. Ce putem face? Nimic.....ii acceptam pe cei din jurul nostru asa cum sunt si noi ne urmam cursul vietii noastre asa cum il alegem ( sau cum credem ca este stabilit, dupa caz).

Sunt lucruri mult mai ingrozitoare in lume decat sexul oral, sa stii. Si chiar daca iti vine sau nu sa crezi, dupa tine, peste jumatate din Planeta suntem prostituate si oameni de joasa speta, care fac acel "gretos sex oral".
Eu zic ca mai bine te documentezi putin, ii lasi pe altii sa-si vada de viata lor, tu iti pui ordine in a ta, iti stabilesti prioritatile.....si mai vedem.
Daca ai sa incepi o relatie cu " sa stii ca eu nu practic sexul oral si nici nu vreau sa mi se faca pentru ca e cel mai scarbos lucru de pe Pamant".......n-ai sa gasesti intelegere. Abordeaza problema altfel....daca nu practici, macar fii deschisa discutiei....accepta alte puncte de vedere.

O zi minunata!

sigur ca da...sunt lucruri mult mai rele in lume decat sexul oral..dar nu pot sa cred ca peste jumatate din planeta sunt femei prostituate sau de joasa speta si nici nu cred ca sunt asa de multi care fac acel "gretos sex oral"..nu ma intereseaza ce fac altii cu viata lor...si chiar daca nu poti sa crezi...am avut multe relatii cu barbati care nu mi-au pretins sa fac acest "gretos sex oral" asa ca exista si barbati care nu doresc sa li se faca sex oral...si nu e adevarat ca nu am vrut sa mi se faca sex oral...din contra...numai mie mi s-a cerut sa il fac...fara sa mi se faca si mie...si din aceasta cauza nu sunt de acord cu sexul oral daca nu este reciproc...nu am spus ca sexul oral este cel mai scarbos lucru de pe pamant...si nu am nimic impotriva cu cele care au alte puncte de vedere decat mine...
raspunde cu citat
edaniela
Utilizator Feminis.ro
elena daniela
Membra din: 22/02/2008
Data nasterii: 25 Apr
Draga Mara
Citat de la mara_234:
[quote=bubutza]imi cer scuze pentru postarea multipla, probleme cu calculatorul.

O zi minunata!

sigur ca da...sunt lucruri mult mai rele in lume decat sexul oral..dar nu pot sa cred ca peste jumatate din planeta sunt femei prostituate sau de joasa speta si nici nu cred ca sunt asa de multi care fac acel "gretos sex oral"..nu ma intereseaza ce fac altii cu viata lor...si chiar daca nu poti sa crezi...am avut multe relatii cu barbati care nu mi-au pretins sa fac acest "gretos sex oral" asa ca exista si barbati care nu doresc sa li se faca sex oral...si nu e adevarat ca nu am vrut sa mi se faca sex oral...din contra...numai mie mi s-a cerut sa il fac...fara sa mi se faca si mie...si din aceasta cauza nu sunt de acord cu sexul oral daca nu este reciproc...nu am spus ca sexul oral este cel mai scarbos lucru de pe pamant...si nu am nimic impotriva cu cele care au alte puncte de vedere decat mine...[/quote]

Mara sunt foarte multe femei care sunt prostituate si daca te raportezi la planeta crede-ma ca este adevarat ca este mai mult de jumatate.Spui in comentariul tau ca si tu ti-ai dori sa primesti sex oral de la iubitul tau,insa l-ai cerut? spui ca barbatii care nu ti-au cerut nu au vrut,eu sincer si crede-ma nu am 27 de ani ca tine si poate nici experineta ta sunt putinel mai mica insa nu cred nici moarta ca ar exista barbat care sa nu vrea sa i se faca sex oral,ca nu-l cere ok aici sunt de acord nu-l cere;insa trebuie sa te gandesti de ce nu-l cere?poate ca a asistat la o discutie in care tu vb despre asta ca nu-ti place sa faci si asa mai departe si poate din politete sa nu-ti faca rau nu ti-a cerut asta,dar faza ca nu vrea eu nu o cred nici intr-o mie de ani crede-ma.Eu am fost curioasa si mi-am intrebat gasca de baieti daca ei ca barbati cred ca ar fii un barbat care sa nu-si doreasca de la partenera un sex oral si bineinteles sa faca si ei la randul lor la fete?toti intr-un cor din acela asurzitor mi-au raspuns ca nu exista.asa ca....
In concluzie invata sa ceri daca nu ti se ofera de la sine si atunci sa vezi ca totul este frumos si merge al dracului de bine in relatie.Invata sa comunici mai mult.Apropo i-ai spus fostului tau prieten ce ne-ai spus noua ca din cauza ca el ar tine legatura cu fosta ca nu e in totalitate al tau nu faci asta pentru el?
te-am pupat si sper sa intelegi ca trebuie sa comunici mai mult cu partenerul ca sa fie totul asa cum trebuie sa fie.
raspunde cu citat
ada61
Utilizator Feminis.ro
ada rus
Membra din: 04/08/2009
Data nasterii: 09 Mai
Citat de la bubutza:

Felicitari draga mea, ai avut cel mai pertinent raspuns...desi esti atat de tanara.Sper sa inteleaga intr-un final si mara ca viata ne-o facem fiecare asa cum simtim...si sa invete sa nu mai judece decat ce crede ca e ok pentru ea...
Viata e frumoasa! Iar timpul curge ireversibil...asta ne-ar putea face sa lasam de-o parte ideile preconcepute...nu si mara ,bineintele ...
Sunt cu ochii pe voi! :)))
raspunde cu citat
bubutza
Utilizator Feminis.ro
Aurelia Diblaru
Mara,
Da-mi te rog voie sa ma indoiesc de spusele tale. Intr-un comentariu esti foarte inversunata si spui ca nu ti s-a facut si nici nu ai vrea sa ti se faca sex oral, acum spui ca ai fost oripilata ca ti s-a cerut fara sa ti se ofere.
Crede-ma ca peste jumatate din Planeta practica sexul oral, exista studii, cifre, care spun asta mai bine decat mine.
Te contrazici si nu e bine......
Ba faci pe o "colega" de forum catea fiindca face sex oral cu sotul ei, ba spui ca nu ai nimic impotriva cu cei care fac asta. Ba este " o pervesitate gretoasa", ba nu este gretos. Ba spui ca nu ai mai putea manca daca ai face sex oral, ba ca ai facut si tu de cateva ori.
Ideea e simpla: lumea, cu sau fara aprobarea ta, face sex oral.
Ca tie iti place sau nu, ramane sa te hotarasti singura.....
Dar nu oferi mai multe valente aceluiasi continut ca nu are rost. Daca e sa interpretam spusele tale ad literam, pai insemna sa te trecem Dunarea la ce comentarii ai facut pana acum. Iti inteleg inversunarea, nu e usor sa se arunce toti pe tine, dupa ce ti-ai spus parerea. Dar macar daca ai o parere, sustine-o pana la capat, nu ii da mai multe nuante cand ea are o singura culoare. Daca vrei sa fii o femeie cu coloana vertebrala si vrei sa ne demonstrezi ca esti intr-adevar ceea ce sustii.
O femeie serioasa inseamna mult mai mult decat refuzul de a face sex oral. Sa fii respectat si sa ai demnitate implica mai multe planuri, nu doar cel sentimental / sexual.
Aici amesteci niste lucruri care nu au legatura unele cu altele, cel putin in opinia mea.
Pe mine cum m-ai cataloga, avand in vedere ca am o relatie stabila, de 7 ani, cu un barbat care ma iubeste si pe care il iubesc, suntem amandoi deschisi, increzatori unul in celalalt, comunicativi, ne simtim bine si in pat si in afara lui si facem ceea ce ne place pentru ca asa vrem, asa simtim? De moravuri usoare? Prostituata? De ce?
Am o multime de prieteni, foarte buni si foarte dragi si sunt o persoana lipicioasa, eu imi imbratisez si sarut pe obraz toti cunoscutii, toti apropiatii....asta ar insemna ca flirtez cu toti? Ca sunt o nerusinata? Ca sunt indecenta?
Exista si barbatii care nu pretind sa li se faca sex oral, exista si femei care se afla in aceeasi situatie.....Exista barbati care nu ar face niciodata sex oral dar care vor sa li se faca......asemeni lor si femei. Sunt foarte multe categorii de oameni, mentalitati si stiluri de viata.........fiecare are posibilitatea de a alege in ce categorie se afla. Dar asta nu inseamna ca trebuie judecati pentru parerile lor, cum nu inseamna ca tu trebuie sa fii judecata ca nu iti place sa faci sau sa ti se faca ( asta nu am inteles foarte clar datorita faptului ca te contrazici).
Avand in vedere ca avem opinii si viziuni diferite putem polemiza la nesfarsit......nu e scopul meu...
Ideea era sa-ti atrag atentia ca te transformi in calau fara sa ai acest drept.....nu esti in masura sa judeci si nici sa ddai sentinte.
Mai ales dupa ce ai spus ca si tu ai facut sex oral...INDIFERENT DACA AI FOST FORTATA SAU NU. Ce s-a intamplat atunci cu tine? Ai fost prostituata doar pe perioada cat ai facut sex oral si apoi te-ai transformat in femeie serioasa pura la suflet si la corp? Eu, cel putin, asta inteleg.
Sunt sigura ca ai o experienta de viata mult mai bogata ca a mea ( si nu ma refer aici strict la sexualitate) si mi-ar placea sa ne impartasesti experientele si sfaturile tale intr-o maniera constructiva, nu distructiva. Sigur am avea multe de invatat de la tine.
Dar inceteaza sa ne "minimalizezi" si sa ne reduci personalitatea si caracterul printr-o eticheta nemeritata.
Nu cred ca ti-ar placea sa fii catalogata de ceilalti pentru un gest care tie ti se pare absolut normal, dar cu care unii nu sunt de acord.

Sper ca ai inteles exact ce am vrut sa zic.

O zi minunata!

Utilizator Feminis.ro
AURELIA ILYES
Citat de la bubutza:
Mara,
Da-mi te rog voie sa ma indoiesc de spusele tale. Intr-un comentariu esti foarte inversunata si spui ca nu ti s-a facut si nici nu ai vrea sa ti se faca sex oral, acum spui ca ai fost oripilata ca ti s-a cerut fara sa ti se ofere.
Crede-ma ca peste jumatate din Planeta practica sexul oral, exista studii, cifre, care spun asta mai bine decat mine.
Ba faci pe o "colega" de forum catea fiindca face sex oral cu sotul ei, ba spui ca nu ai nimic impotriva cu cei care fac asta. Ba este " o pervesitate gretoasa", ba nu este gretos. Ba spui ca nu ai mai putea manca daca ai face sex oral, ba ca ai facut si tu de cateva ori.
Dar nu oferi mai multe valente aceluiasi continut ca nu are rost. Daca e sa interpretam spusele tale ad literam, pai insemna sa te trecem Dunarea la ce comentarii ai facut pana acum. Iti inteleg inversunarea, nu e usor sa se arunce toti pe tine, dupa ce ti-ai spus parerea. Dar macar daca ai o parere, sustine-o pana la capat, nu ii da mai multe nuante cand ea are o singura culoare. Daca vrei sa fii o femeie cu coloana vertebrala si vrei sa ne demonstrezi ca esti intr-adevar ceea ce sustii.
O femeie serioasa inseamna mult mai mult decat refuzul de a face sex oral. Sa fii respectat si sa ai demnitate implica mai multe planuri, nu doar cel sentimental / sexual.
Aici amesteci niste lucruri care nu au legatura unele cu altele, cel putin in opinia mea.
Pe mine cum m-ai cataloga, avand in vedere ca am o relatie stabila, de 7 ani, cu un barbat care ma iubeste si pe care il iubesc, suntem amandoi deschisi, increzatori unul in celalalt, comunicativi, ne simtim bine si in pat si in afara lui si facem ceea ce ne place pentru ca asa vrem, asa simtim? De moravuri usoare? Prostituata? De ce?
Am o multime de prieteni, foarte buni si foarte dragi si sunt o persoana lipicioasa, eu imi imbratisez si sarut pe obraz toti cunoscutii, toti apropiatii....asta ar insemna ca flirtez cu toti? Ca sunt o nerusinata? Ca sunt indecenta?
Exista si barbatii care nu pretind sa li se faca sex oral, exista si femei care se afla in aceeasi situatie.....Exista barbati care nu ar face niciodata sex oral dar care vor sa li se faca......asemeni lor si femei. Sunt foarte multe categorii de oameni, mentalitati si stiluri de viata.........fiecare are posibilitatea de a alege in ce categorie se afla. Dar asta nu inseamna ca trebuie judecati pentru parerile lor, cum nu inseamna ca tu trebuie sa fii judecata ca nu iti place sa faci sau sa ti se faca ( asta nu am inteles foarte clar datorita faptului ca te contrazici).
Avand in vedere ca avem opinii si viziuni diferite putem polemiza la nesfarsit......nu e scopul meu...
Ideea era sa-ti atrag atentia ca te transformi in calau fara sa ai acest drept.....nu esti in masura sa judeci si nici sa ddai sentinte.
Mai ales dupa ce ai spus ca si tu ai facut sex oral...INDIFERENT DACA AI FOST FORTATA SAU NU. Ce s-a intamplat atunci cu tine? Ai fost prostituata doar pe perioada cat ai facut sex oral si apoi te-ai transformat in femeie serioasa pura la suflet si la corp? Eu, cel putin, asta inteleg.
Sunt sigura ca ai o experienta de viata mult mai bogata ca a mea ( si nu ma refer aici strict la sexualitate) si mi-ar placea sa ne impartasesti experientele si sfaturile tale intr-o maniera constructiva, nu distructiva. Sigur am avea multe de invatat de la tine.
Dar inceteaza sa ne "minimalizezi" si sa ne reduci personalitatea si caracterul printr-o eticheta nemeritata.
Nu cred ca ti-ar placea sa fii catalogata de ceilalti pentru un gest care tie ti se pare absolut normal, dar cu care unii nu sunt de acord.

O zi minunata!

degeaba scrieti pagini intregi pe forum..pe mine nu o sa ma convingeti cu nimic si niciodata sa fac sau sa imi placa acest "gretos sex oral"pentru mine e cea mai scarboasa perversiune pe care am vazut-o practicata de prostituate in filme porno.Si inca ceva nu ma mai jigniti cu afirmatii mincinoase ..sunt o femeie serioasa decenta si curata...si nu ma cobor la nivelul femeilor perverse care practica acest scarbos sex oral
raspunde cu citat
bubutza
Utilizator Feminis.ro
Aurelia Diblaru
Ada, iti multumesc pentru compliment.
Sunt intr-adevar foarte tanara si mai am atatea de invatat, de experimentat.
Ma gandesc cu oroare ca nu-mi ajunge o viata intreaga sa incerc / sa invat tot ce se poate si din acest motiv mi-am dat seama ca fara tolenranta nu ajung nicaieri.
Ca am fi creati dupa un tipar, nu ar mai avea nici un farmec. Si tocmai asta da savoare vietii....sentimentele, reactiile, ideile diferite, modul de viata, de a creste copii, de a crede in ceva sau de a nu crede in nimic....
Avem de invatat atat de multe de la toti.
Nu exista fericire si bucurie fara durere si tristete, nu exista bogatie fara saracie, nu exista sanatate fara boala, lumina fara intuneric, bine fara rau, si pot continua asa la nesfarsit.....Nu poti exclude un sentiment pentru ca nu o sa ai parte de celalat. Principiul asta se aplica in tot ce ne inconjoara....in toata viata pe care ne-o alegem, fiindca avem liberul arbitru.
De aceea trebuie sa luam totul ca atare, oamenii asa cum sunt, sa nu incercam sa schimbam altceva decat pe noi insine spre mai bine. Cum poti fii fericit si impacat cand te gandesti ca exista un lucruri pe care ti le-ai dorit si nu le-ai facut, ca exista si alte variante, poate mai bune?

Stiu ca sunt off-topic...dar simteam nevoia sa-mi exprim parerea, viziunea asupra vietii.

Sa fiti iubite!

Utilizator Feminis.ro
Aurelia Diblaru
Citat de la mara_234:
[quote=bubutza]Mara,

O zi minunata!

degeaba scrieti pagini intregi pe forum..pe mine nu o sa ma convingeti cu nimic si niciodata sa fac sau sa imi placa acest "gretos sex oral"pentru mine e cea mai scarboasa perversiune pe care am vazut-o practicata de prostituate in filme porno.Si inca ceva nu ma mai jigniti cu afirmatii mincinoase ..sunt o femeie serioasa decenta si curata...si nu ma cobor la nivelul femeilor perverse care practica acest scarbos sex oral[/quote]

"sigur ca da...sunt lucruri mult mai rele in lume decat sexul oral..dar nu pot sa cred ca peste jumatate din planeta sunt femei prostituate sau de joasa speta si nici nu cred ca sunt asa de multi care fac acel "gretos sex oral"..nu ma intereseaza ce fac altii cu viata lor...si chiar daca nu poti sa crezi...am avut multe relatii cu barbati care nu mi-au pretins sa fac acest "gretos sex oral" asa ca exista si barbati care nu doresc sa li se faca sex oral...si nu e adevarat ca nu am vrut sa mi se faca sex oral...din contra...numai mie mi s-a cerut sa il fac...fara sa mi se faca si mie...si din aceasta cauza nu sunt de acord cu sexul oral daca nu este reciproc...nu am spus ca sexul oral este cel mai scarbos lucru de pe pamant...si nu am nimic impotriva cu cele care au alte puncte de vedere decat mine...[/quote]"

Mara, hotaraste-te draga noastra.
Nu te convingem sa-ti placa sau sa practici. Incercam sa te facem sa incetezi cu afirmatii nefondate. Cu jigniri si etichetari.
Pana la urma care din cele doua comentarii sunt ale tale? Incep sa cred ca ai personalitate dubla.
Si cred ca tu ai jignit si ofensat foarte multe doamne si domnisoare de pe aici cu atitudinea ta. Nu avem nevoie de oameni capsomani, seci, fara perspectiva si toleranta, fara posibilitatea de a intrezari si alte orizonturi nu numai pe ale lor.
Nu ti-a cerut nimeni sa scrii la aceasta rubrica, nu ti-a cerut nimeni sa te alaturi comunitatii de femei "neserioase", "prostituate", "de moravuri usoare" care practica " perversitatea gretoasa de sex oral".
Tu singurica ai intrat aici sa vezi ce se spune. Sau si aici ai fost obligata? Fortata? Ti s-a cerut cumva? Te-a amenintat cineva ca trebuie sa participi?
Nu inteleg de ce te afunzi in aceasta "mocirla" alaturi de noi? Poti in orice moment sa ne parasesti fara regrete.
Am ridicat steagul alb si am fost o draguta cu tine, am abordat problema cum am putut si stiut eu mai bine fara sa te ofensez....pur si simplu am incercat sa-ti aduc in vedere lucrurile pe care le-ai spus si apoi ai uitat ca ti-au iesit din "tastatura".
Pentru mine dai dovada doar de faptul ca esti fustrata, pusa pe harta, in imposibilitatea de a asculta si accepta si pararea altora, esti judecator si calau, desi nu ai dreptul si te transformi incet-incet intr-o fiinta respingatora pentru noi, datorita faptului ca esti prea inversunata fara motiv.
Cu acest comentariu mi-am incheiat tot ce aveam de spus cu privire la modul tau de gandire NU LA PERSOANA TA...

Nu vreau sa ajung sa-mi impart mocirla cu tine......am totusi un minim de respect pentru anii pe care ii ai.

Numai bine!

raspunde si tu
PAGINA: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
sfatului specialistului feminis.ro
Dincolo de sentimente:
Ema Urmuzescu
Nude, white and lovely!:
Ana Odagiu
Bloguri exclusiv Feminis:
Bloguri Feminis.ro
Dosare Feminis.ro - Inspiratie zi de zi
Retete Culinare
Feminis iti dezvaluie peste 1000 de retete care te teleporteaza in cele mai...
Afla tot despre urmatoarele subiecte:
Copilul de la 0 la 3 ani
Iti venim in ajutor cu un dosar complet de crestere a copiilor si cu peste 300 de articole in...
Top Designeri Artizanali
Designerii artizanali, acei Gepetto ai modei - Descopera-le capodoperele!
sfatului specialistului feminis.ro
Advertorial
Vino la McDonald's sa te bucuri de cel mai popular desert al verii.
prognoza meteo
Alege orasul:
Bucuresti, Romania
averse de ploaie
Acum: 14 °C, Minima: 12 °C, Maxima: 18 °C

site gazduit de distinct
Inchide
Newsletter Feminis - horoscop zilnic, informatii de ultima ora
Intra in contul tau Feminis.ro
Nume utilizator:
Parola de acces: