Informatii pe care nu vrei sa le ratezi: colectii despre dragoste si sex, astrologie, copii, calatorii si o intreaga carte de bucate online. Toate la un singur click distanta.

Forum Feminis.ro: dieta cu banane si iaurt (lapte)

Navigatie: Forum Feminis.ro Dieta & Sport Diete » dieta cu banane si iaurt (lapte)
amareea
Utilizator Feminis.ro
amareea
Membra din: 04/07/2010
Zodia: Capricorn
Data nasterii: 23 Dec
dieta cu banane si iaurt (lapte)
Buna ! A tinut cineva aceasta dieta? Trebuie sa mananci 3 mese pe zi in care sa consumi un iaurt sau o cana cu lapte si 2 banane... a slabit cineva cu ea?:D
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Membra din: 11/09/2010
Zodia: Balanta
Data nasterii: 16 Oct
Re: dieta cu banane si iaurt (lapte)
doar atat ai voie sa mananci? daca da, te sfatuiesc sa nu o incerci pt ca este una din acele diete drastice care se intorc impotriva ta dupa ce le opresti. in primul rand, ca or fi bananele si laptele sanatoase, dar cu siguranta nu contin toate vitaminele si mineralele de care ai nevoie ca sa fii sanatoasa si in al doilea rand te vei ingrasa la loc dupa ce incepi sa mananci normal.
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Membra din: 09/09/2010
Are dreptate Suzy. Ai mare grija cu dietele fulger. Iti vor deregla metabolismul si iti va fi foarte greu sa te intorci la un stil de viata sanatos, dupa aceea.
raspunde cu citat
amareea
Utilizator Feminis.ro
amareea
am incercat sa o tin dar nu am reusit :( .... vreau sa incep sa mananc sanatos .. sper sa reusesc... fara prajeli , carbogazoase, paine , dulciuri..... :)
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Primul pas e sa iti gasesti motivatia, fie ca vrei ca sa arati mai bine, fie ca vrei sa te simti mai usoara. Apoi trebuie sa-ti gasesti un stil de viata care sa.-ti fie pe plac, o alimentatie echilibrata care sa nu te infometeze si un set de exercitii fizice pe care sa-l faci de 3 - 4 ori pe saptamana. In privinta tentatiilor, medicul meu mi-a recomandat Slim&Fit, un adjuvant alimentar care iti elimina pofta de mancare. Sau, daca preferi, poti folosi un sistem de recompense :) Pentru fiecare tentatie pe care o depasesti, iti faci o mica placere de alta natura decat alimentara. Din nefericire, in cazul meu nu a mers trucul cu recompensele pt ca sunt destul de pofticioasa. Multa bafta!
raspunde cu citat
amareea
Utilizator Feminis.ro
amareea
Citat de la DariaMih:
Primul pas e sa iti gasesti motivatia, fie ca vrei ca sa arati mai bine, fie ca vrei sa te simti mai usoara. Apoi trebuie sa-ti gasesti un stil de viata care sa.-ti fie pe plac, o alimentatie echilibrata care sa nu te infometeze si un set de exercitii fizice pe care sa-l faci de 3 - 4 ori pe saptamana. In privinta tentatiilor, medicul meu mi-a recomandat Slim&Fit, un adjuvant alimentar care iti elimina pofta de mancare. Sau, daca preferi, poti folosi un sistem de recompense :) Pentru fiecare tentatie pe care o depasesti, iti faci o mica placere de alta natura decat alimentara. Din nefericire, in cazul meu nu a mers trucul cu recompensele pt ca sunt destul de pofticioasa. Multa bafta!

Asa e ... am gasit motivatia, daca acuma cat sunt tanara nu am grija mai incolo ce o sa fac... au trecut cateva zile de regim si ma simt bn .. manac sanatos ... acuma ma gandesc sa fac niste exercitii usoare.. in timp o sa reusesc TREBUIE... daca ai vointa reusesti pana la urma :) ... sunt scumpe pastilele care le ai luat?
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Imi place motivatia ta si te felicit pentru ca ai reusit sa te mobilizezi. Vei vedea ca rezultatele pe care le vei obtine te vor incuraja si mai mult. Cat despre Slim&Fit, pretul este accesibil pe mine ma multumeste foarte mult pentru ca sunt 100% naturale si chiar functioneaza, apetitul meu a scazut considerabil si am ajuns sa mananc in cantitati normale. Mult succes in continuare!
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Citat de la amareea:
[quote=DariaMih]Primul pas e sa iti gasesti motivatia, fie ca vrei ca sa arati mai bine, fie ca vrei sa te simti mai usoara. Apoi trebuie sa-ti gasesti un stil de viata care sa.-ti fie pe plac, o alimentatie echilibrata care sa nu te infometeze si un set de exercitii fizice pe care sa-l faci de 3 - 4 ori pe saptamana. In privinta tentatiilor, medicul meu mi-a recomandat Slim&Fit, un adjuvant alimentar care iti elimina pofta de mancare. Sau, daca preferi, poti folosi un sistem de recompense :) Pentru fiecare tentatie pe care o depasesti, iti faci o mica placere de alta natura decat alimentara. Din nefericire, in cazul meu nu a mers trucul cu recompensele pt ca sunt destul de pofticioasa. Multa bafta! Asa e ... am gasit motivatia, daca acuma cat sunt tanara nu am grija mai incolo ce o sa fac... au trecut cateva zile de regim si ma simt bn .. manac sanatos ... acuma ma gandesc sa fac niste exercitii usoare.. in timp o sa reusesc TREBUIE... daca ai vointa reusesti pana la urma :) ... sunt scumpe pastilele care le ai luat?

Asta a fost si motivatia mea :D si ramane. Felicitari si spor la cat mai multe kg in minus! M-am interesat si eu de Slim&Fit si am primit numai feedback-uri ok. O sa-mi intreb doctorul mia multe detalii si poate le voi folosi si eu. Principala mea problema este ca aproape nimic nu ma poate determina sa fac sport (nici timpul nu-mi permite) si sunt tare pofticioasa si mai mult, cand sunt stresata de fiecare data simt nevoia sa mananc.
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Citat de la cutesuzy:
[quote=amareea][quote=DariaMih]Primul pas e sa iti gasesti motivatia, fie ca vrei ca sa arati mai bine, fie ca vrei sa te simti mai usoara. Apoi trebuie sa-ti gasesti un stil de viata care sa.-ti fie pe plac, o alimentatie echilibrata care sa nu te infometeze si un set de exercitii fizice pe care sa-l faci de 3 - 4 ori pe saptamana. In privinta tentatiilor, medicul meu mi-a recomandat Slim&Fit, un adjuvant alimentar care iti elimina pofta de mancare. Sau, daca preferi, poti folosi un sistem de recompense :) Pentru fiecare tentatie pe care o depasesti, iti faci o mica placere de alta natura decat alimentara. Din nefericire, in cazul meu nu a mers trucul cu recompensele pt ca sunt destul de pofticioasa. Multa bafta! Asa e ... am gasit motivatia, daca acuma cat sunt tanara nu am grija mai incolo ce o sa fac... au trecut cateva zile de regim si ma simt bn .. manac sanatos ... acuma ma gandesc sa fac niste exercitii usoare.. in timp o sa reusesc TREBUIE... daca ai vointa reusesti pana la urma :) ... sunt scumpe pastilele care le ai luat?

Asta a fost si motivatia mea :D si ramane. Felicitari si spor la cat mai multe kg in minus! M-am interesat si eu de Slim&Fit si am primit numai feedback-uri ok. O sa-mi intreb doctorul mia multe detalii si poate le voi folosi si eu. Principala mea problema este ca aproape nimic nu ma poate determina sa fac sport (nici timpul nu-mi permite) si sunt tare pofticioasa si mai mult, cand sunt stresata de fiecare data simt nevoia sa mananc.[/quote]

Suzy, stiu exact ce zici si eu pofteam foarte multe, insa de cand iau Slim&Fit am scapat de problema. Da, poftesc, dar nu mai simt nevoia sa-mi satisfac imediat poftele si sigur nu in cantitati uriase. Insa, te sfatuiesc sa vorbesti cu medicul tau nutritionist inainte de a le lua. Succes!
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Citat de la DariaMih:
[quote=cutesuzy][quote=amareea][quote=DariaMih]Primul pas e sa iti gasesti motivatia, fie ca vrei ca sa arati mai bine, fie ca vrei sa te simti mai usoara. Apoi trebuie sa-ti gasesti un stil de viata care sa.-ti fie pe plac, o alimentatie echilibrata care sa nu te infometeze si un set de exercitii fizice pe care sa-l faci de 3 - 4 ori pe saptamana. In privinta tentatiilor, medicul meu mi-a recomandat Slim&Fit, un adjuvant alimentar care iti elimina pofta de mancare. Sau, daca preferi, poti folosi un sistem de recompense :) Pentru fiecare tentatie pe care o depasesti, iti faci o mica placere de alta natura decat alimentara. Din nefericire, in cazul meu nu a mers trucul cu recompensele pt ca sunt destul de pofticioasa. Multa bafta! Asa e ... am gasit motivatia, daca acuma cat sunt tanara nu am grija mai incolo ce o sa fac... au trecut cateva zile de regim si ma simt bn .. manac sanatos ... acuma ma gandesc sa fac niste exercitii usoare.. in timp o sa reusesc TREBUIE... daca ai vointa reusesti pana la urma :) ... sunt scumpe pastilele care le ai luat?
Asta a fost si motivatia mea :D si ramane. Felicitari si spor la cat mai multe kg in minus! M-am interesat si eu de Slim&Fit si am primit numai feedback-uri ok. O sa-mi intreb doctorul mia multe detalii si poate le voi folosi si eu. Principala mea problema este ca aproape nimic nu ma poate determina sa fac sport (nici timpul nu-mi permite) si sunt tare pofticioasa si mai mult, cand sunt stresata de fiecare data simt nevoia sa mananc.[/quote]Suzy, stiu exact ce zici si eu pofteam foarte multe, insa de cand iau Slim&Fit am scapat de problema. Da, poftesc, dar nu mai simt nevoia sa-mi satisfac imediat poftele si sigur nu in cantitati uriase. Insa, te sfatuiesc sa vorbesti cu medicul tau nutritionist inainte de a le lua. Succes![/quote]

suna foarte bine ceea ce-mi spui daria, cu siguranta la urmatoarea intalnire pe care o voi avea cu medicul voi cere mai multe info, dar deja am mai intrebat in stanga si-n dreapta si pana acum am auzit numai opinii pozitive..am vazut ca sunt persoane care vorbesc si despre Detoxicolon tot pe baza de plante..tu stii ceva?
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Citat de la cutesuzy:
[quote=DariaMih][quote=cutesuzy][quote=amareea][quote=DariaMih]Primul pas e sa iti gasesti motivatia, fie ca vrei ca sa arati mai bine, fie ca vrei sa te simti mai usoara. Apoi trebuie sa-ti gasesti un stil de viata care sa.-ti fie pe plac, o alimentatie echilibrata care sa nu te infometeze si un set de exercitii fizice pe care sa-l faci de 3 - 4 ori pe saptamana. In privinta tentatiilor, medicul meu mi-a recomandat Slim&Fit, un adjuvant alimentar care iti elimina pofta de mancare. Sau, daca preferi, poti folosi un sistem de recompense :) Pentru fiecare tentatie pe care o depasesti, iti faci o mica placere de alta natura decat alimentara. Din nefericire, in cazul meu nu a mers trucul cu recompensele pt ca sunt destul de pofticioasa. Multa bafta! Asa e ... am gasit motivatia, daca acuma cat sunt tanara nu am grija mai incolo ce o sa fac... au trecut cateva zile de regim si ma simt bn .. manac sanatos ... acuma ma gandesc sa fac niste exercitii usoare.. in timp o sa reusesc TREBUIE... daca ai vointa reusesti pana la urma :) ... sunt scumpe pastilele care le ai luat?
Asta a fost si motivatia mea :D si ramane. Felicitari si spor la cat mai multe kg in minus! M-am interesat si eu de Slim&Fit si am primit numai feedback-uri ok. O sa-mi intreb doctorul mia multe detalii si poate le voi folosi si eu. Principala mea problema este ca aproape nimic nu ma poate determina sa fac sport (nici timpul nu-mi permite) si sunt tare pofticioasa si mai mult, cand sunt stresata de fiecare data simt nevoia sa mananc.[/quote]Suzy, stiu exact ce zici si eu pofteam foarte multe, insa de cand iau Slim&Fit am scapat de problema. Da, poftesc, dar nu mai simt nevoia sa-mi satisfac imediat poftele si sigur nu in cantitati uriase. Insa, te sfatuiesc sa vorbesti cu medicul tau nutritionist inainte de a le lua. Succes![/quote]suna foarte bine ceea ce-mi spui daria, cu siguranta la urmatoarea intalnire pe care o voi avea cu medicul voi cere mai multe info, dar deja am mai intrebat in stanga si-n dreapta si pana acum am auzit numai opinii pozitive..am vazut ca sunt persoane care vorbesc si despre Detoxicolon tot pe baza de plante..tu stii ceva?[/quote]

Despre Detoxicolon nu stiu nimic. Dar promit ca ma voi interesa si daca aflu ceva util iti dau de veste. Dar, cum ti-am zis, mai bine intrebi medicul, chiar..la intalnirea de inainte de sarbatori il voi intreba si eu. Seara buna!
raspunde cu citat
amareea
Utilizator Feminis.ro
amareea
Va multumesc fetelor pentru mesaje :* ma ambitioneaza sa reusesc si mai mult .... :)
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Citat de la amareea:
Va multumesc fetelor pentru mesaje :* ma ambitioneaza sa reusesc si mai mult .... :)

amareea, sunt mandra de tine! exact asa trebuie sa gandesti! si nu uita, de fiecare data cand simti nevoia sa vorbesti cu cineva, ne gasesti aici. tu ce vei face se sarbatori? cum planuiesti sa rezisti tentatiilor culinare? daca ai deja un plan, impartaseste-l si cu noi..ma gandesc ca asa ne putem sustine una pe cealalta si eventual poate gasim planul de supravietuire perfect. multa bafta la slabit!
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Citat de la DariaMih:
Despre Detoxicolon nu stiu nimic. Dar promit ca ma voi interesa si daca aflu ceva util iti dau de veste. Dar, cum ti-am zis, mai bine intrebi medicul, chiar..la intalnirea de inainte de sarbatori il voi intreba si eu. Seara buna!

multumesc mult..astept un semn de la tine, pana atunci incerc sa aflu si eu cateva info si apoi le putem confruta. duminica faina!
raspunde cu citat
amareea
Utilizator Feminis.ro
amareea
amareea, sunt mandra de tine! exact asa trebuie sa gandesti! si nu uita, de fiecare data cand simti nevoia sa vorbesti cu cineva, ne gasesti aici. tu ce vei face se sarbatori? cum planuiesti sa rezisti tentatiilor culinare? daca ai deja un plan, impartaseste-l si cu noi..ma gandesc ca asa ne putem sustine una pe cealalta si eventual poate gasim planul de supravietuire perfect. multa bafta la slabit![/quote]

Ms frumos :*........ chiar ma gandeam ca odata cu venirea sarbatorilor vor aparea si tentatiile culinare :d ... o sa incerc sa ma abtin probabil ... daca nu pot voi gusta putin din fiecare .... o sa incerc sa nu imi incarc masa de sarbatori cu multe mancaruri grele pentru stomac ... tu ce plan de atac ai? :D
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Citat de la amareea:

amareea, sunt mandra de tine! exact asa trebuie sa gandesti! si nu uita, de fiecare data cand simti nevoia sa vorbesti cu cineva, ne gasesti aici. tu ce vei face se sarbatori? cum planuiesti sa rezisti tentatiilor culinare? daca ai deja un plan, impartaseste-l si cu noi..ma gandesc ca asa ne putem sustine una pe cealalta si eventual poate gasim planul de supravietuire perfect. multa bafta la slabit!
Ms frumos :*........ chiar ma gandeam ca odata cu venirea sarbatorilor vor aparea si tentatiile culinare :d ... o sa incerc sa ma abtin probabil ... daca nu pot voi gusta putin din fiecare .... o sa incerc sa nu imi incarc masa de sarbatori cu multe mancaruri grele pentru stomac ... tu ce plan de atac ai? :D [/quote]

eu ma gandesc serios sa apelez la un adjuvant alimentar care eventual sa-mi reduca pofta de mancare si sa-mi faciliteze procesul de digestie..mai multe persoane mi-au recomandat Slim&Fit si detoxicolon si urmeaza sa-mi intreb medicul despre aceste produse..multa bafta! daca vei reusi sa te abti de sarbatori vei deveni modelul meu :D de motivat oricum vad ca esti foarte bine motivata :)
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Citat de la cutesuzy:
[quote=DariaMih]Despre Detoxicolon nu stiu nimic. Dar promit ca ma voi interesa si daca aflu ceva util iti dau de veste. Dar, cum ti-am zis, mai bine intrebi medicul, chiar..la intalnirea de inainte de sarbatori il voi intreba si eu. Seara buna!
multumesc mult..astept un semn de la tine, pana atunci incerc sa aflu si eu cateva info si apoi le putem confruta. duminica faina![/quote]

Cutesuzy, revin cu informatii despre Detoxicolon dupa o discutie cu medicul meu. Este un produs natural care ajuta la purificarea intestinala si la detoxifiere, prin urmare reduce tesutul adipos si astfel pierzi din kilogramele in plus. Este facut din 15 tiputi de plante medicinale plus mineralul Zeolit. Este recomandat atat in diete si regimuri alimentare cat si in tratarea constipatiei. Am inteles ca rezultatele pot fi vazute imediat. Daca ai intrebari, te rog sa-mi spui si voi incerca sa te lamuresc in limita informatiilor pe care le-am obtinut. Seara faina!
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Citat de la DariaMih:
[quote=cutesuzy][quote=DariaMih]Despre Detoxicolon nu stiu nimic. Dar promit ca ma voi interesa si daca aflu ceva util iti dau de veste. Dar, cum ti-am zis, mai bine intrebi medicul, chiar..la intalnirea de inainte de sarbatori il voi intreba si eu. Seara buna!
multumesc mult..astept un semn de la tine, pana atunci incerc sa aflu si eu cateva info si apoi le putem confruta. duminica faina![/quote]

Cutesuzy, revin cu informatii despre Detoxicolon dupa o discutie cu medicul meu. Este un produs natural care ajuta la purificarea intestinala si la detoxifiere, prin urmare reduce tesutul adipos si astfel pierzi din kilogramele in plus. Este facut din 15 tiputi de plante medicinale plus mineralul Zeolit. Este recomandat atat in diete si regimuri alimentare cat si in tratarea constipatiei. Am inteles ca rezultatele pot fi vazute imediat. Daca ai intrebari, te rog sa-mi spui si voi incerca sa te lamuresc in limita informatiilor pe care le-am obtinut. Seara faina![/quote]

multumesc pentru info! m-am mai interesat si eu intre timp si mi se pare un produs ok..oricum va trebui sa am si eu o discutie cu doctorul meu..insa ma bate gandul sa-l incerc..seara faina si tie!
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Mult succes atunci! Sarbatori fericite si asteptam feedback, sa ne povestesti cum e cu Detoxicolon!
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
daria, sper ca ai avut parte de sarbatori faine..eu am inceput de aproape o saptamana tratamentul cu Slim&Fit, iar Detoxicolonul va intra in scena putin mai tarziu..momentan sunt multumita de rezultat..pot spune ca am reusit sa fac fata cu brio sarbatorilor si nu am pus nici macar un kg in plus :D..chair functioneza..apetitul meu a atins acum cote normale..sarbatori faine in continuare si un an nou plin de tot ce-ti doresti!
raspunde cu citat
DariaMih
Utilizator Feminis.ro
Daria Mihalcea
Cutesuzy, iti multumesc! Sarbatorile mele chiar au fost faine, sper ca si ale tale la fel. Azi m-am cantarit si am observat spre incantarea mea ca nu am pus niciun kilogram in plus dupa perioada "critica". Felicitari pentru reusita ta si pentru tratamentul inceput. Vei vedea ca tratamentul cu Slim&Fit va da roade daca il umezi cum trebuie. Un an nou fain si plin de astfel de realizari iti doresc!
raspunde cu citat
cutesuzy
Utilizator Feminis.ro
Suzana Andone
Citat de la DariaMih:
Cutesuzy, iti multumesc! Sarbatorile mele chiar au fost faine, sper ca si ale tale la fel. Azi m-am cantarit si am observat spre incantarea mea ca nu am pus niciun kilogram in plus dupa perioada "critica". Felicitari pentru reusita ta si pentru tratamentul inceput. Vei vedea ca tratamentul cu Slim&Fit va da roade daca il umezi cum trebuie. Un an nou fain si plin de astfel de realizari iti doresc!

si eu m-am simtit bine de sarbatori..din pacate maine se termina oficial vacanta..felicitari pentru pastrarea siluetei pe perioada sarbatorilor..eu sunt in continuare multumita de tratamentul inceput cu Slim&Fit..nu m-am confruntat inca cu niciun efect advers iar silueta mea este iarasi subcontrol..ca sa nu mai zis de apetitul urias pe care il avea inainte si acum imi scade pe zi ce trece..seara faina si un an nou plin de lucruri minunate!
raspunde cu citat
deschide un subiect nou
raspunde si tu
sfatului specialistului feminis.ro
Descopera universuri paralele:
Maria Dumbrava
Suflet de femeie:
Narci Anca
Fata din Doamna Ghica:
Ramona Carcota
Bloguri exclusiv Feminis:
Bloguri Feminis.ro
Dosare Feminis.ro - Inspiratie zi de zi
Diete de la A la Z
Peste 900 de diete pentru a va mentine sanatoase. Obezitatea, anorexia,...
Afla tot despre urmatoarele subiecte:
Dragoste & Sex
Tot ce ai vrut vreodata sa stii despre dragoste, sex si relatia cu partenerul de cuplu te...
Astrologie
Descopera un dosar complet menit sa iti dezvaluie previziunile astrale pentru urmatoarea...
sfatului specialistului feminis.ro
Feminis.ro Specialist
Feminis.ro iti spune ce ti-au rezervat astrele in dragoste, cariera si nu numai pentru luna noiembrie 2014!
prognoza meteo
Alege orasul:
Bucuresti, Romania
cer noros
Acum: 6 °C, Minima: 4 °C, Maxima: 12 °C

Inchide
Newsletter Feminis - horoscop zilnic, informatii de ultima ora
Intra in contul tau Feminis.ro
Nume utilizator:
Parola de acces: